Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: ostatnie tchnienie Yasuo

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu mówimy o Yasuo, portretach i perfumach bohaterów.


Czy w najbliższym czasie planujecie osłabić Yasuo?

Yasuo jest na naszym radarze jako bohater, który obecnie wydaje się za silny. Teraz, gdy mamy za sobą większość prac zaplanowanych w przedsezonie, skupimy się ponownie na ogólnym wyważeniu bohaterów. To oznacza, że w patchu 7.1 (następnym patchu, nad którym obecnie pracujemy i który pojawi się zapewne na początku stycznia) albo w patchu 7.2 zajmiemy się takimi bohaterami jak Yasuo, Hecarim, Syndra itd.

W przypadku Yasuo pierwsze zadanie będzie polegać na ocenie, czy przy zaplanowanych dla niego mocnych i słabych stronach nie radzi sobie za dobrze. Pod uwagę wzięte zostaną zarówno skuteczność w grze (np. walka w alejach/początkowa i końcowa siła), jak i okoliczności (np. kiedy zdobywa przewagę albo jak wypada w zestawieniu z określonymi sojusznikami lub przeciwko określonym wrogom). Jeszcze nie zabraliśmy się za to, więc niewiele na razie możemy powiedzieć na ten temat publicznie. Ale Yasuo zapewne pojawi się w opisie patcha raczej wcześniej niż później.

Meddler, główny projektant gry


Czy będziecie nadal aktualizować portrety? Jaka jest najnowsza aktualizacja i kto będzie następny?

Tak! Zdecydowanie zamierzamy dalej aktualizować stare portrety.

Jak powiedzieliśmy kilka miesięcy temu , wszyscy bohaterowie wybrani do VGU (czyli aktualizacji rozgrywki i grafiki) otrzymają aktualizację całego swojego katalogu portretów. Jest to standard, który ustaliliśmy na przykładzie Poppy pod koniec ubiegłego roku. Następny na warsztat VGU trafi Warwick.

Ponadto nadal odświeżamy portrety z poprzednich VGU i aktualizacji graficznych, które nie załapały się za pierwszym razem. Dotyczy to niemal wszystkich przeróbek wykonanych przed Poppy. Zrobiliśmy już sporo (Trundle, Tristana, Nidalee), ale trochę jeszcze zostało (obecnie następna w kolejce jest Karma). Konkretnym powodem, dla którego priorytet mają aktualizacje skórek z minionych VGU, jest to, że często istnieją znaczne różnice między projektem portretu a modelem w grze; gdy zatrzemy te różnice, zapewne większego znaczenia nabiorą przeróbki portretów skórek, które najbardziej oddaliły się od naszego obecnego poziomu jakości i stylu.

I na koniec: czasami zobaczycie pojedyncze aktualizacje portretu głównego, niepowiązane z VGU ani inną zawartością. Pozostało kilka portretów podstawowych, które nie spełniają naszych obecnych kryteriów jakości i chcielibyśmy je zaktualizować, aby prezentować bardziej ujednoliconą, charakterystyczną i dopracowaną wizję naszych bohaterów. Kilka z ostatnich przykładów to Darius i Fiddlesticks.

HUGEnFAST, główny grafik, aktualizacje bohaterów


Czy bohaterowie mają swój zapach? A jeśli tak, to jak pachną?

Gdybyśmy mogli dobrać dla każdego bohatera flakonik perfum, tak wyobrażam sobie ich zapachy:

Połaskoczcie włoski w nosie unikalnymi nutami prochu strzelniczego z zaskakującą domieszką słodkiej lukrecji. To zapach, który sprawi, że przygryziecie wargę z wyczekiwania — na dobre i na złe: JINX.

Niczym bogaty koktajl benzyny i zsiadłego mleka, ta szalona woda kolońska klepnie was w twarz, zapewniając orzeźwienie po długim dniu i pozwoli zapomnieć o wszystkich spudłowanych strzałach. Przypomni za to niebieskie niebo i wielkie obłoki: CORKI.

Obejmijcie ramionami jedwabiste nuty zapachowe mokrego kamienia i pozostałości szamponu. Wciągnijcie głęboko powietrze i nie wypuszczajcie go z płuc: TARIC.

Wystarczy kilka kropli na skórze karku, a bukiet zardzewiałych łańcuchów zacznie budzić naftowe tony przerażająco obezwładniającego zapachu. Poddajcie się mu: THRESH

Jakby całkiem znikąd pojawia się smak skóry zaciskającej się na waszym gardle, gdy walczycie o oddech. Poddając się swojemu losowi, ulegacie chłodnemu, miękkiemu aromatowi rozkwitającego nocą jaśminu: VAYNE.

Pachnący drewnem krąg tytoniowego dymu otacza waszą głowę, a potem rozwiewa się, zostawiając tylko świeże tchnienie mięty pieprzowej: GRAVES

Niesamowity aromat soli i kości rozwinie krępujące was pęta. Zapach tak niepowtarzalny i niezależny — to musi być AMUMU.

Jak to możliwe, że wiosna i jesień trwają jednocześnie? Otulcie się kocem fiołków i spacerujcie boso przez las po opadłych liściach. Wystarczy otworzyć flakonik AHRI.

Riot Tiger Lily, redaktor, Budowanie Świata


Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj RiotObiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.