Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Nagrody za honor

Ogólne ogłoszenie: Spytaj Riot teraz będzie pojawiać się co dwa tygodnie, a nie co tydzień, począwszy od następnego wydania (tzn. następne wydanie Spytaj Riot pojawi się za dwa tygodnie). Przez ostatnie dwa lata odpowiedzieliśmy na wiele pytań, a liczba gorących tematów (ej, gdzie jest URF? Czy Riot nagra film? Co się stało z cygarem Gravesa?) powoli się zmniejszała. Wciąż można poruszyć wiele kwestii, a soczyste tematy wciąż się pojawiają, ale wprowadzając Spytaj Riot co dwa tygodnie, będziemy mogli skupić się na pytaniach, które są dla graczy najważniejsze.

Pamiętajcie jednak, żeby nadal przesyłać nam wasze pytania! Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Czemu nie otrzymałam nagród za wcześniejsze punkty kontrolne honoru, kiedy byłam na 5. poziomie w poprzednim sezonie? Czyżby gracze z mniejszą ilością honoru dostawali od systemu więcej niż ja?

Nie jest to bardzo intuicyjne, ale reset honoru jest lepszy dla honorowych graczy z sezonu 7. Nagrody skalują się teraz z poziomem honoru, co oznacza, że im wyższy poziom osiągniesz, tym lepsze nagrody otrzymasz. Kule będą nadal wypadać po 5. poziomie, więc zaczynanie na wyższym punkcie kontrolnym sprawi, że będziesz dostawać lepsze nagrody szybciej, niż gracze na niższym poziomie honoru. To prawda, że nie otrzymasz nagród z punktów kontrolnych, które pominiesz, ale zostanie to wielokrotnie zrekompensowane dzięki skalowaniu nagród, które wprowadziliśmy w systemie honoru w tym sezonie.

Riot Nakyle
Komunikacja, Zachowanie graczy

Co sądzicie o Volibearze?

Zestaw umiejętności Volibeara sprawia, że jest on dość jednowymiarowy i że jego sukces bardzo zależy od tego, czy używany jest na niskim czy na wysokim poziomie gry — na niższych poziomach radzi sobie całkiem spoko, jednak drastycznie pogarsza się w starciu z graczami o wyższych umiejętnościach. Ze względu na to wprowadzenie u niego poprawek, nawet tymczasowych, może zająć trochę czasu. „Poprawki” w przypadku Volibeara oznaczają próbę zmiany jego zestawu tak, żeby wymagał od gracza więcej umiejętności. Zwykłe wzmocnienie go niekoniecznie będzie dobrą zmianą.

Mimo wszystko przydałoby mu się trochę miłości z naszej strony, więc zastanawiamy się nad jakimiś wzmocnieniami w niedalekiej przyszłości, nawet jeśli będzie to tylko tymczasowe rozwiązanie.

RiotRepertoir
projektant gry, rozgrywka

W jakim języku mówi Gnar?

Gnar z pewnością posługuje się pewnym starożytnym, zapomnianym językiem…  ale jego słownictwo wydaje się być dość ograniczone. Albo trochę mu się zaciął mózg, albo nigdy tak naprawdę nie nauczył się porządnie mówić.

(Próbowałem go zapytać, ale zaczął krzyczeć niezrozumiałe „vrooboo” i rzucił we mnie bumerangiem).

Yordlowie znani są z tego, że uczą się przez imitację świata wokół nich, więc wszystko zależy od tego, z kim spędzał czas, zanim utknął w lodzie. Nie jestem pewny, czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy.

Scathlocke
główny redaktor fabuły LoL

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.