Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Nagrody rankingowe w PT

Dzisiaj mówimy o przeróbkach, PT, tradycyjnej poczcie i Teemo.

Czy będą jakieś nagrody rankingowe w PT?

Tak! Prawdę mówiąc, już zaczynamy myśleć nad nagrodami rankingowymi w PT. Nie możemy podać żadnych szczegółów — na razie — ale określiliśmy pewne cele, które chcemy osiągnąć, niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy.

Uważamy, że nagrody rankingowe powinny reprezentować wasze postępy i osiągnięcia w ciągu sezonu. Cokolwiek będziemy wam wręczać, powinno to być coś, co będzie miało istotne znaczenie dla lubiących rywalizację graczy. Dlatego chcemy uniknąć szablonowych nagród, takich jak PD lub Niebieska Esencja. I wreszcie, uważamy, że nagrody powinny mieć element społecznościowy — być czymś, czym można by się chwalić, albo co inni gracze musieliby często oglądać. Przecież koniec końców w zasadzie chodzi tylko o to, żeby zdobyć wyższą rangę niż wasi znajomi… prawda?

Ed Altorfer

główny kierownik ds. projektowania interfejsu

Czy Teemo dostanie wzmocnienie lub miniprzeróbkę? Jakiś czas temu widziałem na serwerze testowym pewne zmiany.

Kilka miesięcy temu testowaliśmy parę potencjalnych zmian Teemo na serwerze testowym, włącznie z przeniesieniem jego trucizny do umiejętności biernej i zmianą ukrywania się na kamuflaż — taki, którego mógłby używać gdziekolwiek. Gracze Teemo wyskoczyli z krzaków i udzielili nam paru naprawdę użytecznych wskazówek, ale zdania co do tego, czy podoba im się kierunek tych zmian, są podzielone. Testowaliśmy kilka wariantów, ale w końcu okazało się, że nie potrafiliśmy wprowadzić żadnej zmiany, która nie wzbudzałaby kontrowersji — a  nie chcieliśmy wypuścić czegoś, z czym nie zgadza się większość związanego z nim grona graczy. Mimo to planujemy kilka niewielkich ulepszeń Teemo w przyszłości, ale w tej chwili data ich wprowadzenia nie jest ustalona.

Riot Jag

Techniczny projektant gry

Czy w Runeterze stosowane są kody pocztowe? Jak obywatele odbierają pocztę? Czy w ogóle istnieje poczta?

Sama koncepcja poczty (oraz jej dostarczania) zapewne różni się znacznie między poszczególnymi regionami Runeterry, a najpewniej nawet w ich obrębie. Z pewnością nie ma jednej organizacji, która świadczy tę usługę. Jestem przekonany, że na stokach Góry Targon nie ma żadnych urzędów pocztowych…

Najbardziej prawdopodobnym miejscem, w którym można spotkać się z czymś, co moglibyśmy uznać za nowoczesną usługę pocztową, wydaje się Piltover. W obrębie miasta kurierzy i inni urzędnicy mogą otrzymać zadanie doręczenia wiadomości albo mogą korzystać w ograniczonym stopniu z telegrafii w celu bezpieczniejszego przekazywania informacji. Potrafię sobie wyobrazić, że są tam publiczne skrzynki pocztowe, a nawet stałe cykle doręczeń — ale tylko dla tych, których stać na takie usługi.

Imperium Noxusu do przekazywania wiadomości na duże odległości zapewne wykorzystuje swoje wojsko. Rozkazy z Bastionu Nieśmiertelności mogą docierać do gubernatora miasta w Shurimie na pokładach kolejnych statków z zaopatrzeniem, chociaż może to trwać kilka miesięcy i wymagać znalezienia odpowiedzialnego przewoźnika, jeśli ma przekazać z powrotem jakąś odpowiedź.

Zasadniczo jedynym pewnym sposobem dostarczenia listu do rąk odbiorcy jest zrobienie tego osobiście albo zapłacenie komuś zaufanemu, by zrobił to za was.

Ale to obnaża kolejną prawdę o Runeterze: podróżowanie jest tu trudne i niebezpieczne. Nie ma żadnych paszportów, które gwarantowałyby bezpieczny przejazd. Zapewne turystyka jest bardzo mało rozwinięta, o ile w ogóle. Nawet bohaterowie nie mogą całkiem swobodnie wędrować, gdziekolwiek chcą… Zatem gdy to robią, jest to dość wyjątkowe i ekscytujące.

Scathlocke

Główny redaktor ds. fabuły

Jaka będzie następna przeróbka bohatera po Pantheonie?

Następne duże przeróbki zaplanowaliśmy dla Fiddlesticksa i Volibeara, dwóch bohaterów, których gracze wybrali do VGU na początku tego roku. Obecnie wygląda na to, że pierwszy będzie Fiddlesticks, ponieważ znaleźliśmy dla niego ekscytujący kierunek rozwoju wcześniej niż dla Voliego. Wrócimy z nowymi szczegółami o postępach prac nad tymi przeróbkami — a także paroma informacjami dotyczącymi następnych bohaterów — publikując plany dotyczące bohaterów pod koniec roku.

Reav3

Główny producent ds. bohaterów

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.