Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: komentator Gangplank i Wyczerpanie

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu mówimy o komentatorze Gangplanku, zmianach dot. Wyczerpania i o tym, co znajduje się pod ziemią.


 

Czy kiedykolwiek dostaniemy z powrotem komentatora Gangplanka? A co z innymi pakietami komentatora?

Przygotowanie pakietu komentatora Gangplanka było świetną zabawą i cieszymy się, że miło wam się z nim grało! Nie mamy nic przeciwko pomysłowi przywrócenia komentatora Gangplanka — czy nawet przygotowaniu w przyszłości nowych komentatorów.

Będzie to jednak zależało od tego, czy pojawią się sprzyjające okoliczności. Nie zamierzamy tworzyć takiej zawartości regularnie, tak jak, powiedzmy, skórek, trybów gry, czy bohaterów. Jeśli pojawi się sensowna okazja i komentator będzie pasował do danego wydarzenia (i będzie fantastycznie brzmiał :D), z pewnością rozważymy taki scenraiusz. Nie spodziewam się na razie, by takie rzeczy pojawiały się regularnie i aktualnie nie ma żadnych planów przywrócenia komentatora GP do rotacji.

L4T3NCY, główny projektant ds. rotacyjnych trybów gry


 

Czy możecie powiedzieć więcej, dlaczego osłabiliście Wyczerpanie? Czy to część planu wzmocnienia bohaterów wsparcia?

Wyczerpanie było zbyt mocne, funkcjonując zarówno jako narzędzie zmniejszania obrażeń otrzymywanych, jak i wzmacniania obrażeń zadawanych. Nie dość, że redukowało obrażenia zadawane przez cel, to jeszcze spowolnienie pozwalało w wielu przypadkach skutecznie zatrzymać cel i skupić na nim atak. W pewnym sensie odchudziliśmy nieco Wyczerpanie, które wydawało nam się zbyt wszechstronnym czarem przywoływacza — chcieliśmy, by wybór Wyczerpania stanowił część waszej strategii, a nie był po prostu opcją domyślną.

Nie była to część planu wzmocnienia bohaterów wsparcia i zdajemy sobie sprawę, że ta zmiana faktycznie zmniejsza siłę wspierających, którzy tymczasowo polegali na jego potencjale. Uważamy jednak, że ogólnie ulepsza ona grę dla większości ról.

Wav3Break, projektant gry, rozgrywka


 

Co się znajduje pod Summoner’s Rift?

Każdy zabity wojownik lub wspierający, który poświęcił się, by ocalić swojego prowadzącego, po śmierci wnika w piaszczystą glebę Summoner’s Rift i zostaje wchłonięty przez ziemię. Ich esencja życiowa opada wśród splątanych korzeni dżungli w głąb skalnego podłoża pola bitwy. Tam dusze znajdują odpoczynek i z czasem się oczyszczają, miażdżone z cierpliwością wody żłobiącej skałę przez stąpające po powierzchni stopy żywych bohaterów. Tuż przed osunięciem się w nicość, gdy jedynym co pozostało z duszy jest mikroskopijne ziarenko potężnej legendy, którą kiedyś była, ta drobina opada na najgłębszą, najniższą warstwę Summoner’s Rift, krystalizując się i tworząc twardą skorupę z czystej soli.

Riot Tiger Lily, redaktor, Budowniczowie


Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

SPYTAJ RIOT

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.