Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Harrowing?

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu porozmawiamy o Opowieściach z Rift, skórkach w równoległych światach, mechanikach bohaterów i w jakim stanie są Kindred.

Co się stało z Harrowing?

Harrowing i powiązane z nim horrory (Czarna Mgła, Wysypy Cienia) wciąż czają się w cieniu, tyle, że już nie tylko podczas Halloween. Chcieliśmy oddzielić sezonowe wydarzenia od kanonicznej fabuły, więc wprowadziliśmy Opowieści z Rift. Innymi słowy, Harrowing to przerażające zjawisko, które może wydarzyć się o każdej porze roku, bezpośrednio wpływając na znajdujących się w świecie Runeterry. Opowieści z Rift to sezonowe wydarzenie w czasie Halloween, podczas którego pojawiają się nowe skórki, Klasyczne skórki powracają ze skarbca, a historia jest trochę inna każdego roku. W 2016 pojawiło się pierwsze wydanie Opowieści z Rift: Teemonologia. Choć Teemonologia była teatralnie diaboliczna, opowieść z Rift może przybrać jakąkolwiek formę horroru. Także… kto wie, jaka będzie historia w tym roku…

kantayams, autor, skórki

Jak skórki mają się do uniwersum League? Są tylko cosplayem? Czy są równoległymi światami?

Skórki istnieją dla nas jako interpretacje alternatywnych światów, swego rodzaju karmiczne reinkarnacje. Próbujemy przenieść rdzeń bohatera do nowego świata i zapytać „co by było, gdyby?”. Niektóre rzeczy się zmieniają, inne zostają takie same, ale aspekt bohatera wciąż pozostaje rozpoznawalny.

Thermal Kitten, starszy scenarzysta

Czy nie martwi was, że aktualizacje bohaterów i nowe tryby gry zużywają fajne mechaniki na starych bohaterów albo sprawia, że ciężej jest stworzyć nowych bohaterów?

Szczerze mówiąc absolutnie nas to nie martwi. Cenimy sobie starych bohaterów tak samo jak i nowych. Chcemy, żeby wszyscy nasi bohaterowie mieli fajną i unikalna mechanikę.

Poza tym wciąż są tony mechanik, których nadal nie mamy w grze. Nie skończyły nam się jeszcze pomysły i nie wydaje nam się, że szybko to nastąpi.

Reav3, główny producent ds. bohaterów

Co Riot myśli jeśli chodzi o stan Kindred?

Nasza ostatnia mini-aktualizacja Kindred odniosła sukces w zmienieniu ich roli ze zwadźcy w środkowej części meczu na skalującego prowadzącego stwarzającego zagrożenie w późnej fazie gry. Mimo, że niekoniecznie idzie im teraz źle, ich zestaw umiejętności mógłby zostać trochę podrasowany, żeby pomóc im znaleźć miejsce w obecnej mecie.

Mini-aktualizacja sprawiła, że Kindred stracili pewne aspekty rozgrywki, które lubili starzy wyjadacze, w szczególności ich umiejętność rozprawiania się z twardszymi bohaterami. Przy ostatnich cyklach prac rozważaliśmy wzmocnienie Kindred, ale ukończenie ich projektu musiało ustąpić miejsca innym systemom, które wymagały naszych zasobów. Jednakże wydaje się, że właściwym krokiem jest sprawdzenie różnych kierunków, które przywróciłyby dawna odczucia z gry Kindred i poprawiły jakość gry z wykorzystaniem systemu nagród Znaku Wiecznych Łowców.

Warto jednak podkreślić, że oczekujemy, że zrekonstruowane runy zmienią metę znacząco. Oznacza to, że będziemy musieli raz jeszcze spojrzeć na stan Kindred (jak i wszystkich innych bohaterów), gdy sytuacja się już ustabilizuje. Dlatego też Kindred nie zostaną zmienieni dopóki nie wprowadzimy zrekonstruowanych run.

Wav3Break, projektant gry, rozgrywka

Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.