Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Edycja rankingowa

Witamy w Spytaj Riot! Masz pytania?

Ponieważ tak dużo mówiliśmy o kolejce rankingowej 2019, zaczynamy kilka specjalnych wydań Spytaj Riot, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z kolejką rankingową. Nie przestawajcie pytać!

Czy zatrzymam powrót Pretendenta na zawsze, nawet jeśli w przyszłości przestanę być Pretendentem?

Nie! No, to tyle… nie?

Żart! Oto, jak działa powrót Pretendenta: tak długo jak jesteście w kręgu Pretendenta, efekt powrotu będzie działać. Chcemy zachęcić do zaciekłej rywalizacji na szczycie drabinki. Sądzimy, że ekskluzywne nagrody w grze, które posiadacie tylko tak długo, jak długo utrzymujecie się w czołówce, to dobry sposób na motywację.

Myśleliśmy o zrobieniu powrotu opartego o wcześniejsze rangi lub przyznaniu go na stałe, gdy tylko gracz awansuje do Pretendenta. Obie te opcje byłyby wspaniałą nagrodą za osiągnięcie świetności, ale stwierdziliśmy, że nie byłyby tak samo efektywne w napędzaniu rywalizacji podczas sezonu. Ciekawi nas, jak sprawdzi się to w praktyce, więc będziemy bacznie przyglądać się temu w przyszłym roku, żeby zobaczyć, czy efekt będzie taki, jak planujemy.

Jak wymuszona pozycja będzie działała w nowym systemie rankingowym? Będą jakieś zmiany?

Tak! Mamy parę zmian i tak, wymuszona pozycja wciąż musi pozostać w grze. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że zmiany te dotyczą tylko rangi pozycyjnej. Po pierwsze, jeśli gracie na wymuszonej pozycji i wygrywacie, część dodatkowych PL przeskoczy na waszą główną pozycję. Cel jest taki, żeby gry na wymuszonej pozycji miały większe znaczenie. Po drugie, ponieważ będziemy śledzić postępy wg pozycji, wasze gry na wymuszonej pozycji będą dużo bardziej sprawiedliwe. Oznacza to, że jeśli waszą główną pozycją jest środek, a musicie wspierać, będziecie grać z waszym MMR wspierającego, a nie MMR waszej Akali z K/DA. O szczegółach tego typu mówiliśmy latem i z pewnością poruszymy jeszcze ten temat.

Jak zespół od wyważania ogarnie trzysplitowy sezon w kwestii dopracowywania i większych zmian, takich jak przedsezon i śródsezon? Jak podejdą do kwestii trzech splitów?

Mówiąc zupełnie szczerze, to nie jesteśmy jeszcze w 100% pewni. Ponieważ będzie to pierwszy sezon ze splitami, plan jest taki, żeby wypróbować parę rzeczy i dostosować je zależnie od waszych uwag.

Na chwilę obecną mamy następujące podejście: dla graczy splity tworzą naturalne przerwy, podczas których mogą oni ustanowić sobie nowe cele, zdobyć nowe nagrody lub powrócić do gry w rankingu. Dla nas są one dobrą okazją na dokonanie niezbędnych zmian w grze. Nie oznacza to, że macie spodziewać się wielkich zmian po każdym splicie. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli musimy dokonać zmian, które będą zakłócać normalny przebieg gry, spróbujemy wprowadzać je na początku splitu, a potem trzymać się mniejszych usprawnień przez resztę czasu.

Przedsezon nadal pozostanie istotnym momentem, kiedy gra zwalnia i mamy czas na ustanowienie bazy na następny rok, więc wtedy właśnie możecie spodziewać się największych zmian w grze.

W przyszłym sezonie, jeśli ktoś jest w Srebrze i zdobędzie ulepszenie pierwszego splitu, ale w drugim splicie dostanie się do Złota, czy oznacza to, że cały zestaw pancerza zostanie ulepszony?

Tak! Wasz pancerz pokaże waszą obecną rangę w kolejce, w której gracie. Więc jeśli macie Złoto w kolejce solo, ale Srebro w kolejce elastycznej, zobaczycie dwa różne zestawy pancerza.

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.