Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Czy Trybunał powróci?

W tym tygodniu pomówmy o Trybunale, a także o Poro, Runeterze i Zboczu Góry.

Czy Trybunał kiedykolwiek powróci?

W skrócie: w najbliższym czasie Trybunał nie powróci.

Wiele się nauczyliśmy dzięki Trybunałowi, gdy działał. Faktycznie stał się jedną z podstaw naszych aktualnych modeli przeciwdziałania nadużyciom na czacie. Jednak usługa polegająca na głosowaniu graczy, taka jak Trybunał, ma dwie wielkie wady, które bardzo trudno obejść:

  1. Jest wolna i nieefektywna. Ręczne przeglądanie wymaga pobrania logów czatu ze strony internetowej, poczekania na odpowiedź wystarczającej liczby graczy i zdecydowania o dalszej karze. Tymczasem aktualne systemy zautomatyzowane mogą przydzielać kary w czasie krótszym niż 15 minut.
  2. Czasami jest bardzo niedokładna (szczególnie, gdy obowiązywała nagroda PZ za „udane” przydzielenie kary, co prowadziło do ogromnej, wewnętrznej presji w systemie).

Trybunał pokazał, że jest kilka rzeczy, którymi nie zajęliśmy się należycie. Potrzebne było większe skupienie na wykrywaniu trollowania i celowego umierania (chociaż nadal ulepszamy sposoby ich detekcji) i bardziej zdecydowane reagowanie, dzięki któremu czulibyście, że macie faktyczny wpływ na niesportowe zachowanie.

Robimy wielkie postępy w kwestii niepożądanej zawartości czatu i nowej usługi filtrowania nazw w naszych modelach zautomatyzowanych, ale w dalszym ciągu musicie wciskać przycisk zgłoszenia, gdy widzicie, że coś jest nie w porządku, aby pomóc nam zbierać informacje o tym, czego nie chcecie widzieć w League. To naprawdę coś zmienia.

Strateg komunikatorów, Systemy stanu gry

Czy w przyszłości przywrócicie Zbocze Góry? Mamy Bliźniacze Cienie i Shurelyę, ale nie Zbocze Góry.

Najsłabszym punktem Zbocza Góry było to, że często wydawało się słabszą wersją innych przedmiotów defensywnych, zwłaszcza Naszyjnika. Jednocześnie Zbocze Góry umożliwiało, przy wykorzystaniu Naszyjnika, naprawdę potężną kumulację tarczy. Bliźniacze Cienie i Shurelya w mniejszym stopniu oddziałują z innymi przedmiotami, zatem łatwiej było je przywrócić. Nie oznacza to, że zawsze będziemy zadowoleni z tych dwóch przedmiotów, ani że nigdy nie znajdziemy wersji Zbocza Góry, którą będziemy mogli przywrócić, ale w tej chwili to jest uzasadnienie naszej decyzji.

Fearless
projektant gry, systemy gry

Czy Runeterra jest płaska?

Nie. Ma kształt spłaszczonej sferoidy.

Gdybyście pożeglowali poza zachodnią krawędź mapy, w końcu dotarlibyście do Bilgewater na wschodzie, ale Runeterra kryje w sobie znacznie więcej tajemnic, niż do tej pory widzieliśmy…

Bioluminescence
Senior Level Designer

Jak się nazywa duża grupa Poro? Stado? Rój? A może to sfora?

Grupa Poro zwana jest spuchaceniem, co jest prawdopodobnie najbardziej uroczym rzeczownikiem zbiorowym we wszystkich językach Runeterry.

Dla wielu znużonych mieszkańców Freljordu życie emeryta, którego stać, by zająć się hodowlą Poro, byłoby spełnieniem marzeń…

Główny redaktor ds. fabuły

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.