logo

Spytaj Riot: Czat na ekranie wczytywania

Cześć wszystkim. Dzisiaj mówimy o robotach, ramkach rankingowych, czacie i bohaterach. Mamy też zapowiedź — wypatrujcie kolejnego odcinka Spytaj Riot w przyszłym tygodniu. Potem wrócimy do wpisów co dwa tygodnie.

Dlaczego na ekranie wczytywania nie pojawia się ramka, którą zdobyłem w ubiegłym sezonie? Byłem w Złocie, a ramka się nie pokazuje, chociaż jest widoczna w moim profilu.

Nie zaczynasz wariować, ani nic takiego. Zmieniliśmy po prostu sposób działania ekranu wczytywania w ramach naszych zmian w kolejkach rankingowych w sezonie 2019. Z jednej strony bardzo nam się podobało, że wielu graczy ostro walczyło o określone rangi, aby pokazywać wszystkim swoje ramki przez cały sezon. Z drugiej strony ramka nie odzwierciedlała waszego bieżącego postępu. W praktyce oznaczało to, że wielu graczy nie miało wrażenia, że są nagradzani podczas awansowania.

Od teraz ramka reprezentuje waszą aktualną rangę. Oznacza to, że jeśli nareszcie osiągnięcie Złoto, wasza ramka zmieni się natychmiast, aby odzwierciedlić to osiągnięcie. Wcześniejsza nagroda za rangę nie znika — stanowi część waszego banera, który widoczny jest w waszym profilu, poczekalni i na ekranie wczytywania. Jeśli chcecie zobaczyć ramkę na ekranie wczytywania, wystarczy kliknąć swoją kartę gracza, aby ją odwrócić.

Krótka uwaga — obecnie w grach zwykłych ramki rankingowe są powiązane z pancerzem rankingowym albo z prestiżową ramką w zależności od tego, co zostało wybrane w menu wyboru ikony przywoływacza. Zamierzamy to zmienić, abyście mieli większą kontrolę nad tym, w jaki sposób prezentujecie się innym.Riot SapMagicGłówny projektant systemów stanu gry

Czy to prawda, że pojawi się czat na ekranie wczytywania przed rozpoczęciem gry?

O taaaak, długo wyczekiwany ekran wczytywania! Pierwotnie chcieliśmy, aby ta superfantastyczna funkcja była gotowa w chwili wyjścia nowego ekranu wczytywania. Niestety odkryliśmy problemy, które pogorszyłyby wrażenia z użytkowania czatu. Chcemy, by pierwsze wrażenie graczy związane z tym modelem czatu było jak najlepsze, dlatego ciężko pracujemy, by dobrze przygotować tę funkcję do udostępnienia jej graczom na całym świecie.

Będziemy przekazywać wam nowe informacje o naszych dalszych planach. Dziękujemy za cierpliwość! <3Riot Ptranskierownik kontroli jakości ekranu wczytywania

Czy gdy bohater odchodzi od alei lub roli, którą mu przeznaczyliście, staracie się wspierać jego nową pozycję, czy raczej próbujecie przywrócić go na miejsce, w którym według was powinien się znajdować?

W praktyce rozpatrujemy każdy przypadek osobno, co faktycznie bywa frustrujące. Z zasady staramy się wspierać nową pozycję, ale przyznaję, że jest kilka powodów, które mogą skłonić nas do podjęcia interwencji. To może się zdarzyć, gdy rozgrywka wynikająca z nowej pozycji jest szkodliwa i/lub nieinterakcyjna albo gdy wyraźnie działa kosztem określonych potrzeb graczy, które dany bohater miał zaspokajać.

Na przykład gdy Pyke zaczął być niesamowicie silny w środkowej alei, aktywnie wprowadziliśmy w nim kilka zmian, aby nieco bardziej wzmocnić go jako wspierającego. Miał w tej roli zapewniać bardzo unikalne wrażenia w grze (których nie dawał w zasadzie żaden inny bohater). W przypadku przeróbki Kayle niespecjalnie się przejmujemy, czy będzie grała na środku, czy na górze, ponieważ zapewniane przez nią wrażenia z gry nie mają być znacząco lepsze na żadnej z tych pozycji. Jednak rozważymy wprowadzenie zmian, jeśli okaże się znacznie lepsza jako dżungler niż jako walcząca w alei, ponieważ to zapewne byłoby wynikiem maskowania jej celowo słabej wczesnej fazy gry w scenariuszach PvP.RiotRepertoirgłówny projektant rozgrywki na żywo

Jak ewolucja robotyczna jest postrzegana w Runeterze? Czy ktoś taki jak Orianna jest traktowany inaczej niż ludzie?

Jedyny region, w którym stworzono cokolwiek zbliżonego do „robotyki”, to Piltover/Zaun, a dotyczy to głównie wzmacniania żywych ciał dzięki rosnącemu poziomowi zaawansowania technologii. Zawsze pozostaje interesujące pytanie, jak wiele w sobie możesz wymienić, zanim przestaniesz być prawdziwym człowiekiem — i czy to da ci inną perspektywę na świat i tych, którzy cię otaczają? Znacznie bardziej przejmowałbym się tym, jak postrzegam samego siebie, gdybym był tylko kilkoma organami w mechanicznej skorupie! (Uwaga: niektórzy pracownicy Riot podejrzewają, że to jest już rzeczywistość).

W Runeterze istnieją miejsca, gdzie po ziemi chodzą golemy z kamienia lub drewna albo gdzie ludzie bez oporów ożywiają ciała umarłych… Ale to wszystko przypadki pochodzenia raczej magicznego niż technologicznego. Nie jestem pewien, co powiedzieliby na automat stworzony bez magii, gdyby coś takiego przed nimi stanęło.

Blitzcrank to jeden z niewielu znanych nam przypadków automatu, który osiągnął jakikolwiek poziom prawdziwej samoświadomości. (Wciąż pracuje nad paroma błędami w oprogramowaniu, ale chce dobrze). Mimo wszystko, nie jest specjalnie znany nawet wśród ludności swojego ojczystego miasta — nie chodzi o to, że jego istnienie stanowi tajemnicę, ale niektórzy ludzie mogliby poczuć się bardzo zagrożeni stworzeniem sztucznego życia, obojętnie, czy stało się tak na skutek przypadku, czy nie.ScathlockeGłówny redaktor ds. fabuły

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top