Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spojrzenie na bohatera: Camille, Stalowy Cień

Czasem, gdy postanawiamy stworzyć nowego bohatera, zaczynamy od wybrania konkretnej roli — na przykład wspierającego dżunglera. Albo tylko od motywu — jak „mag ziemi”.

Camille powstała w oparciu o inne założenie: „Stwórzmy bohaterkę, dzięki której gracze poczują, że mają sytuację pod kontrolą i budzą przerażenie”.

Oczywiście nie ma niczego bardziej przerażającego niż dama z ogromniastymi ostrzami zamiast nóg. Na grafice koncepcyjnej Camille była naprawdę ekstra od samego początku. Ale chcąc uczynić z niej prawdziwą postać, musieliśmy odpowiedzieć na inne pytanie: jakiego rodzaju osoba zamieniłaby swoje nogi na dwuczęściowy zestaw hextechowych noży?

NA OSTRZU NOŻA

Najważniejsze, co trzeba wiedzieć o Camille, to fakt, że jest lepsza od was. Jest sprytniejsza od was, bogatsza i o wiele bardziej zabójcza. W grze będzie kuła was tymi faktami w oczy, jednocześnie tnąc was na kawałki swoimi kopniakami.

Camille pochodzi z Piltover, miasta cieszącego się owocami kulturalnego oświecenia. Miasto rozkwita, a rodziny, które dorobiły się majątków i pociągają za sznurki władzy, chcą, by tak już zostało. Dlatego zatrudniają „naprawiaczy”, takich jak Camille — mrocznych agentów, którzy pracują, by utrzymać aktualną równowagę sił. Jedną z kwestii kluczowych dla zachowania tej równowagi jest dbanie o to, by rozciągające się poniżej miasto Zaun nie zyskało przewagi, inaczej stanie się prawdziwym zagrożeniem dla rządzących Piltover.

— Piltover ma mnóstwo pieniędzy — mówi Ariel „Thermal Kitten” Lawrence — A gdy jest mnóstwo pieniędzy, zwykle pojawiają się wielkie różnice między klasami: są ci, którzy mają wszystko, i ci, którym wszystkiego brakuje. Uczeni z Zaun mogą być w większym stopniu wyzwoleni, jeśli chodzi o zasady i przepisy, ale większość fizycznego bogactwa obu symbiotycznych miast spłynęła do Piltover. Camille stoi pomiędzy tymi dwoma światami i jeśli nie zdoła utrzymać równowagi, konsekwencje będą dramatyczne. Piltover upadnie i zapanuje chaos.

Nic dziwnego zatem, że Camille jest gotowa posunąć się naprawdę daleko, byle dobrze wykonać swoją robotę. Gdy zdała sobie sprawę, że zamiana kilku części ciała na hextechową broń zapewni jej przewagę nad przeciwnikami, po prostu to zrobiła. Pomysł sztucznego wzmacniania ciała nie wydaje się mieszkańcom Zaun i Piltover aż tak dziwny, chociaż wielu z nich uznałoby tę konkretną modyfikację ciała Camille za naprawdę przerażającą.

Trzeba przyznać, że Camille miała pewne wątpliwości przed zamianą nóg na wielkie ostrza. — Nikomu by się do tego nie przyznała — mówi Thermal Kitten — ale w głębi duszy zadaje sobie pytanie: czy nie posunęła się za daleko? Co jeszcze mogłaby usprawnić bez utraty swojego człowieczeństwa?

Jej największa obawa polega na tym, że skoro zamieniła część własnego ciała na narzędzia, to inni mogą ją postrzegać głównie jako narzędzie, którym można się posłużyć. Camille to kobieta, która kroczy po ostrej jak brzytwa granicy między byciem maszynerią a człowiekiem. Ale to wszystko nie ma znaczenia — wmawia sobie — dopóki wciąż zachowuję kontrolę.

 

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Gra jako Camille polega na utrzymywaniu kontroli i prowadzeniu bitwy na jej warunkach. Gdy decyduje, że potrzebuje walki, zdobywa ją sobie — śmiga naprzód, wystrzeliwując swój hak i zmusza wrogów do pojedynku. — Jest tak pewna siebie, że może bawić się z wami w kotka i myszkę — mówi projektant bohaterki, Jeevun „Riot Jag” Sidhu. — Właśnie tak działa jej umiejętność Q. Zdaje się mówić: „Dopadnę cię za dwie sekundy”. A potem to robi.

Wystrzeliwany hak Camille to była pierwsza umiejętność ustalona w jej zestawie, chociaż nawet ona przeszła kilka dziwacznych iteracji. W pewnym momencie Camille stała się praktycznie angielską kobietą-pająkiem — potrafiła wystrzelić pięć haków z rzędu i dynamicznie skakać po ścianach. Chociaż ta mechanika dawała masę frajdy, raz po raz okazywała się niepraktyczna w użyciu w większości okoliczności bojowych (i piekielnie trudno było ją opanować).

W zestawie Camille bardzo ważne są czasy odnowień koncentrujące się wokół specyficznych okienek czasowych, co zapewne będzie wymagało od większości graczy rozegrania paru gier, by się do tego przyzwyczaić. Ale ci, którzy nauczą się tego w praktyce, bardzo na tym zyskają.

— Gdy wykonasz kombinację prawidłowo, powinna wyglądać trochę jak taniec — mówi Riot Jag — Ona używa na tobie Q, odskakuje, atakuje cię W i doskakuje drugim Q.

Jest kilka kombinacji, które wymagają jeszcze więcej wysiłku, by je opanować. Możecie przygotować jej umiejętność W, gdy jesteście w połowie kombinacji haka/skoku na ścianę, aby została wykonana dokładnie w momencie, gdy rzucacie się na wroga. — To naprawdę efektowne zagranie. Zespół testerów ciągle przysyła mi jego powtórki, gdy uda im się je prawidłowo wykonać — mówi Riot Jag.

Camille błyszczy najjaśniej w roli sprzątacza. Jeśli przegrywacie walkę z drużyną Camille, ona będzie ścigać was niczym niepowstrzymana tajna agentka z jednego z tych filmów, które mają za dużo kontynuacji. Znajdzie was, a potem was… no wiecie.

 

ZASILANA HEXTECHEM

Sporo pierwszych grafik koncepcyjnych Camille czerpało inspirację z archetypu „zabójcy-cyborga”, znanego z filmów i gier. — Ona jest agentką w stylu Jamesa Bonda — mówi grafik koncepcyjny Hing „Hdot” Chui. — A przy tym jest także elegancką damą.

Na początku wymyśliliśmy dla Camille kilka przezwisk, które miały odzwierciedlać niektóre aspekty jej osobowości: Lady Em, Szara Dama, Lewa Ręka Piltover albo po prostu Szturmowiec. Ale bez wątpienia najbardziej odjechanym z nich było „Mary Poppins-cyborg z MI6”.

Najtrudniejszą kwestią do oddania w projekcie wizualnym Camille było założenie, że jej hextechowy rdzeń (który zasila nogi) spowolnił, chociaż nie zatrzymał, proces starzenia się bohaterki. Naprawdę ma około 80 lat, ale jej forma sugeruje, że jest znacznie młodsza. Nie jest nieśmiertelna i jest starsza, niż na to wygląda.

Sekret dobrego wyglądu Camille nie ma nic wspólnego z pielęgnacją skóry — to hextechowy rdzeń umieszczony w jej piersi. Poruszanie nożnymi nożami wymaga czegoś więcej niż silne biodra, a to oznacza, że poświęcenie Camille dla sprawy wpłynęło na praktycznie każdą część jej ciała. Nawet lśnienie jej oczu zdradza nieludzkie źródło mocy.

 


Camille już szatkuje wrogów na PBE. Ostrzcie sobie na nią zęby — już wkrótce trafi na serwery główne.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.