Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Splyce nie będzie częścią LEC 2020?

Niedawno okazało się, że Splyce będzie trzecim reprezentantem europejskiego LEC na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Natomiast według najnowszych doniesień występ ten może być wielkim pożegnaniem się organizacji z europejskimi rozgrywkami.

Według tych doniesień OverActive Media, czyli firma która pod koniec 2018 roku pozyskała markę Splyce miała podjąć decyzję o całkowitym zakończeniu działalności tej marki w ramach większych zmian, przez które przechodzi firma, co pozwolić ma jej na skupienie się na innych markach.

Nie wiadomo jednak na ile tak naprawdę zmiana ta wpłynie na LEC, jako że w tych samych pogłoskach znaleźć można informację o tym, że OEM nie planuje pozbywać się swojego miejsca w LEC. Zamiast tego drużyna, której właścicielem ma być firma ma zostać przemianowana ze Splyce na MAD Lions (jest to inna marka, która została pozyskana przez firmę w maju tego roku).MAD Lions jest oczywiście obecnie organizacją posiadającą zespół League of Legends występujący w hiszpańskiej lidze, a sama decyzja równoznaczna będzie ze zrzeczeniem się miejsca w tych rozgrywkach.

Póki co nie wiadomo jak bardzo decyzja ta wpłynie na struktury i kształt zespołu obecnie reprezentującego barwy Splyce.

źródło: =https://www.dexerto.com/esports/parent-company-overactive-media-shut-down-splyce-brand-restructuring-1051394

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.