Czym są skiny "Pay2Win?"
Skiny, które określamy mianem “Pay2Win” to takie skórki, które w jakiś sposób zmieniają rozgrywkę w stosunku do klasycznych skinów danej postaci. Zazwyczaj nie są to różnice dające nam jakąś ogromną przewagę, ale potrafią one wpłynąć na wynik wymiany na linii, użycie jakiejś umiejętności przez przeciwnika, a w konsekwencji na rezultat meczu. Postaram się przedstawić Wam najciekawsze z nich; takie, których element “Pay2Win” jest wyjątkowo oryginalny.
Czy on naprawdę użył tej umiejętności?
Mamy w League of Legends skórki, których animacje umiejętności są znacznie trudniejsze do zauważenia w stosunku do klasycznego skina. Może to w znaczący sposób wpłynąć na grę na linii – będzie nam ciężej uniknąć skillshota lub użyć umiejętności, które miały go zablokować, np. Ściany Wichru Yasuo. Kilka przykładów umiejętności takich skórek to:
Q iBlitzcranka,
Q i
E Steel Legion Lux,
Q i
R Arclight Varusa,
Q Hired Gun Luciana,
Q Underworld Twisted Fate’a, czy
W Creatora Viktora.
Autoataki nienawiści
Pewne skiny są o tym denerwujące, że ich animacje autoataków są znacznie cięższe do wychwycenia. Niby nic wielkiego, ale czasem zdarza się nam myśleć, że przeciwnik nie miał prawa wystrzelić tego autoataku i możemy od niego odflashować. Okazuje się, że byliśmy w błędzie. Skórki, u których widać to najwyraźniej, to Aether Wing Kayle (z włączonym E), Gangster Twitch, Blackfrost Anivia, Mafia Graves, a także Muay Thai Lee Sin. Po porównaniu animacji autoataku tych skórek z pewnością dostrzeżecie różnicę pomiędzy nimi a ich klasycznymi odpowiednikami.
Wraca do bazy czy atakuje?
To jest wyjątkowo irytująca i chyba dająca największą przewagę nierówność w stylu “Pay2Win”. Skórki takie jak Warring Kingdoms Katarina, której animacja recallu do złudzenia przypomina Q, a także Gladiator Draven, u którego powrót do bazy jest niemal identyczny z castowaniem
E, potrafią bardzo skutecznie baitować umiejętności przeciwników, takie jak wspomniana
Ściana Wichru Yasuo, co możemy dostrzec na tym nagraniu.
W ramach ciekawostki (którą zresztą sam Riot umieścił na ekranie ładowania) dodam, że wszystkie skiny i postacie, które noszą okulary przeciwsłoneczne (np. skiny z serii Commando, Vayne), otrzymują zmniejszone obrażenia od umiejętności Leony o 1, co oczywiście nie ma zbyt wielkiego wpływu na rozgrywkę.
A co Wy sądzicie o skinach “Pay2Win”? Czy zdarzyło się Wam wygrać lub przegrać rozgrywkę przez nie?