Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Sfrustrowany – 5 grzechów głównych w SoloQ

W Lola gram jeszcze od pierwszego sezonu i nie jeden mecz zagrałem na soloQ. Przez ten czas odrobinkę się zmieniłem pod wieloma względami. Parę rzeczy jednak się nie zmieniają, niezależnie czy był to sezon 2 (kiedy to zagrałem swoją pierwszą grę rankingową) czy sezon 5, gracze wciąż popełniają te same błędy. Chcę Wam dziś zaprezentować moje osobiste zestawienie pięciu największych grzechów graczy na soloQ.

1. Brak zrozumienia i powszechne chamstwo

Rage-laptopNiektórzy chyba zapominają, że każdy może mieć słabszy dzień. Nie ukrywajmy – każdy od czasu do czasu zbierze lanie, nie ważne czy to z powodu ganków, problemów z połączeniem czy dlatego, że przeciwnik okaże się lepszy. Jeśli ktoś stara się cokolwiek ugrać mimo tego, że zebrał baty, myśli logicznie i stara się wspomóc team, to nie ma co go gnoić ani wyzywać, bo nikomu to nie pomoże. Nie muszę chyba wspominać o tym, że każdy czasem przegrywa linię i nie chciałby wtedy znosić czegoś takiego ze strony towarzyszy.

2. Mid or feed!

Jeśli piszesz się na grę na soloQ, to bądź gotów na to, że nie dostaniesz zawsze tego, czego chcesz. Lepiej pogódź się z tym i przestań zachowywać jak rozpuszczony bachor, bo nie jesteś pępkiem świata i ludzie nie będą Ci wiecznie ustępować miejsca. Nie twierdzę, że sam gram świetnie na każdej pozycji, jednak:
a) Posiadam pulę postaci (nawet niewielką, ale zawsze) na każdą linię.
b) Uprzedzam, że nie jest to moja najlepsza rola, więc proszę o pomoc/gram pod wieżą/staram się nie ryzykować zbytnio na gankach.

 

3. Fuck you all!!!

Nie poszło Ci? Jungler Cię olał? Ktoś znów zabrał Twojego killa (btw. jakim trzeba być matołem by sądzić, że każdy kill Ci się należy?)? Żyj z tym faktem. Tak, to denerwuje, ale nie ma po co marnować sobie nerwów, a już na pewno nie trollować lub całkowicie odmawiać współpracy. Nie masz 5 lat i chyba zniesiesz parędziesiąt minut gry? Poza tym nikt nie mówił, że masz lubić swoich towarzyszy, musisz tylko zaakceptować fakt, że to jest teraz Twój team i starać się ugrać tak wiele jak to tylko możliwe. Może i się nie uda, ale przynajmniej nie będziesz się zastanawiać “co by było gdybym jednak im pomógł zamiast mieć ich w dupie?”.

4. Surr at 20

All+Teemo+haters.+He+hates+you+too+screenshotted+this+from+the_f57556_4418038Jest 10 minuta, a Twoja score wygląda 7-4 na korzyść przeciwnej drużyny? Poddajmy się! To nie ma sensu! To aż 3 kille, a w tej fazie gry nie odrobimy takiej straty! Przecież to strata, którą można odrobić w 1 teamfight. Tego rzędu straty to pikuś, a ludzie, którzy po czymś takim są gotowi poddawać mecz nie powinni nawet myśleć o wchodzeniu w soloQ lub pomyśleć o załatwieniu sobie cojones.

5. Strategia? Co to?

Osobiście to właśnie denerwuje mnie w graczach podczas grania rankedów. Nie wiem czy ludzie zapominają, że LoL wciąż jest w olbrzymiej części grą strategiczną, nie doceniają tego jak istotny jest champion select, czy zwyczajnie wyłączają przy wyborze postaci mózgi. Wybieranie Katariny przeciwko drużynie z masą CC, wybieranie Nasusa jako pierwszego czy też branie Kha’Zixa jako ostatniego picka, gdy drużynie brakuje źródła inicjacji. Ludzie kompletnie nie myślą ani o kompozycji, ani o tym jak ich postać wpłynie na obraz gry. To prawda, pierwszy czy drugi pick nie może raczej dużo w tej kwestii zrobić, jednak wybór postaci, która nie jest banalna do wyprowadzenia kontry to raczej nic trudnego. Sam staram się dopełniać kompozycję drużyny, jednak krew mnie zalewa gdy widzę tego typu ludzi, którzy w zwyczajnie bezmózgi sposób sięgają po dany pick nie myśląc o tym jakie konsekwencje pociągnie za sobą ich wybór.

Uffff, tyle z mojej tym razem nieco sfrustrowanej strony. Oczywiście nie jest to pełna lista grzechów graczy, jedna jest to moje osobiste TOP 5, które sprawia, że byłbym gotów oddać 10 lat życia za możliwość uderzenia kogoś przez internet.

A co Was najbardziej denerwuje podczas gier? Macie swoje własne przemyślenia na ten temat? Piszcie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.