Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Scarra żegna się z Dignitas

W ostatnim czasie do amerykańskie Dignitas oficjalnie poinformowało, że William “scarra” Li zakończył swoją, trwającą ponad trzy lata, przygodę z tą drużyną (z początku występował on na mid lanie, a potem pełnił rolę trenera). 

W oficjalnym oświadczeniu przeczytać możemy, że decyzja o odejściu została podjęta przez samego scarrę, który nie zdecydował się na przedłużenie swojego wygasającego właśnie kontraktu z organizacją, gdyż chce on spróbować czegoś nowego. Na razie nie wiadomo kto miałby zostać nowym trenerem Dignitasu na nadchodzący split amerykańskiej edycji LCS.

Sama decyzja o odejściu scarry była bardzo zaskakująco dla fanów tej amerykańskiej drużyny. Jednak ostatnio pojawiły się pogłoski jakoby scarra przymierzał się do dołączenia do Counter Logic Gaming. Według tych samych doniesień wraz z byłym trenerem Dignitasu do CLG dołączyć miałby także obecny top lane tej drużyny Darshan “ZionSpartan” Upadhyaha. Cała sprawa ujrzała światło dzienne za sprawą byłego trenera Vulcunu/XDG Gaming Kennetha “Kenmy” Buechtera, który miał w ostatnim czasie przechodzić testy w Curse i właśnie Counter Logic Gaming. Wiele wskazuje na to, że CLG zdecydowało się wybrać scarre zamiast niego i stąd wpis na jego twitterze, w którym ujawniona została cała sprawa.

Warto wspomnieć także o rozmowie jaka wywiązała się pomiędzy obecnym subem w CLG posługującym się pseudonimem “hi im Gosu”,a  ADC Dignitasu – Michaelem “Imaqtpie” Santaną, którą zaobserwować można było podczas streamu tego drugiego. Na podstawie jej treści można domyślać się, że Shin “Seraph” Wooyeong, występujący obecnie w barwach Counter Logic Gaming będzie już wkrótce występować w Dignitasie, co oznaczałoby że obie drużyny zwyczajnie wymienią się top lanerami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.