Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Sarcos – plotki o nowej postaci

Od wydania Jinx minęły już dwa tygodnie, a Riot Games wciąż czeka z udostępnieniem jakichkolwiek informacji o nowym bohaterze. Powoduje to lawinę spekulacji i doniesień o przeróżnych wyciekach. Tym razem, jeden z użytkowników reddita podaje, iż następną postacią, która pojawi się w grze, będzie Sarcos, Strażnik Obelisku (Vanguard of the Obelisk).

Poniższe informacje zostały wydobyte z ostatniego patcha na LoL Garenie (klienta gry, zarządzanego przez partnera Riotu, Garenę, która umożliwia grę na terenach Malezji i Singapuru – przyp. red.).

Pasyw: Zagadka Strażnika (Guardian’s Riddle) – Sarcos tworzy fatamorganę – iluzję samego siebie – po użyciu trzech czarów. Dodatkowo, Sarcos tworzy kolejny miraż po otrzymaniu magicznych obrażeń z pięciu czarów.

Iluzje zadają 10% fizycznych i magicznych obrażeń i wykonają każde zaklęcie przez niego użyte.

QRuchome Piaski (Shifting Sands) – Sarcos na 2 sekundy przyzywa burzę piaskową na małej powierzchni dokoła niego, zadając 180 obrażeń i unikając jakichkolwiek auto ataków. Pociski nie będą mogły dosięgnąć Sarcosa w trakcie działania czaru (CD 9 sekund).

W: Przyzwanie: Obelisk (Summon: Obelisk) – Po krótkim opóźnieniu Sarcos przyzywa potężny Obelisk Shurima w wybranym miejscu. Przeciwnicy znajdujący się w zasięgu działania otrzymują 280 obrażeń i zostają podrzuceni na dwie sekundy. Iluzje Sarcosa przyzwą mniej potężny obelisk w miejscu, w którym się znajdują (CD 16 sekund).

Obelisk trwa przez 4 sekundy i gwarantuje o 20% większą prędkość poruszania się Sarcosowi i jego iluzjom.

E: Oaza (Oasis) Sarcos przyzywa mityczny totem emitujący trzy pulsy energii, lecząc procent brakującego zdrowia sojuszników. Wszystkie iluzje znajdujące się w obrębie działania totemu zostają przez niego pochłonięte, zwiększając liczbę pulsów o 1 za każdy zaabsorbowany miraż (CD 16 sekund).

R: Arcanus – Sarcos pokrywa się potężną, tajemniczą magią, zwiekszając swoje rozmiary i kradnąc pobliskim przeciwnikom Moc Umiejętności. W trakcie tej formy, Sarcos otrzymuje dodatkowe zdrowie i traci swój zasięg ataku. Wszystkie autoataki Sarcosa wykonane w trakcie Arcanusa zadają magiczne obrażenia bazowane na jego aktualnej Mocy Umiejętności (CD 180 sekund).KomentarzRewelacje te nie są w żaden sposób potwierdzone, jednakże zwróciłem uwagę na niesamowite podobieństwo umiejętności do czarów z gry DotA.

Jego pasyw to bardzo delikatnie zmodyfikowany Juxtapose Phantom Lancera. E natomiast to kalka umiejętności Yurnero, Healing Ward. Ultimate to kompozycja dwóch umiejętności Obsidian Destroyera – mieszanka Arcane Orba (autoataki zadające dodatkowe obrażenia bazowane na ilości many – tutaj Mocy Umiejętności) z Astral Imprisonment (wykradanie inteligencji1 od pojedynczego przeciwnika), a W opisem jest bardzo zbliżone do obecnego trundleeSłupu Lodu trundleTrundle’a. Nie można zapomnieć też o podobieństwie jego Q do skilla Rikimaru, Smoke Screen, który nie zadaje obrażeń i oprócz szansy na uniknięcie autoataków spowalnia przeciwników.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można śmiało wątpić w prawdziwość tych doniesień, jako że Riot w nowo wydawanych bohaterach stara się raczej nie kopiować pomysłów z konkurencyjnej gry. Jednak to tylko domniemania i założenia. Wszystko okaże się już wkrótce.

–EDIT–

Wszelkie spekulacje uciął RiotNatural20:

Kreatywność tutaj jest ogromna. Bądź co bądź, nie są to informacje wydobyte z żadnego wydanego przez nas patcha. 

Rioter odpowiedział także na zarzuty, że nie jest on prawdziwym pracownikiem Riotu, uzasadniane jego bardzo znikomą aktywnością na reddicie:

Słusznie zauważyłeś. Jednakże czytam reddita cały czas, ostatnio założyłem konto, więc mogę odpisać. Tak, pracuję w Riocie i jestem szczęśliwy, że mogę obalać plotki, kiedy tylko mogę.

 

1 – inteligencja w Docie to odpowiednik Mocy Umiejętności w League of Legends.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.