Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: SK Gaming – zespół skazany na pożarcie

Wiele osób kwestionowało zmiany, które zaszły w SK Gaming. Formację opuściła główna gwiazda, zmieniono również praktycznie cały skład, poza AD carry. Do tego wszystkiego nowy skład rzucono od razu na głęboką wodę, bo SK znalazło się w turnieju relegacyjnym po zakończeniu na 7. miejscu letniego splitu w sezonie 3.  Okazało się jednak, że nowy zespół poradził sobie, a następnie urósł do miana jednej z większych sił w EU LCS, czego dowodem jest awans na Mistrzostwa Świata wywalczony w ostatniej edycji europejskich rozgrywek. 

Historia i sukcesy

Jak dotąd największym sukcesem SK było uczestnictwo w Mistrzostwach Świata sezonu 2. Niestety zespół pod wodzą Ocelota przegrał wszystkie mecze i nawet nie wyszedł z grupy. Tymczasem obecny skład nie próżnuje, nowi zawodnicy ciężko trenują i już udało im się zbudować własny wizerunek SK Gaming. W tym sezonie zespół zajął 1. miejsce w spring splicie i 2. lokatę podczas wiosennych playoffów. Największym osiągnięciem jest jednak zakwalifikowanie się na mistrzostwa świata sezonu 4.

Ostatni sezon

SK GamingPoczątek sezonu wyglądał przeciętnie. SK nie mogło dostać się do czołówki, jednak nie zahaczyło też o pozycje spadkowe. Spore zmiany nastąpiły po tym jak trenerem drużyny został Incarnati0n. W połowie splitu SK zaczęło niespodziewanie dominować i wywalczyło sobie 1 miejsce rzutem na taśmę po niesamowitym superweeku, który zakończyli z bilansem 4 zwycięstw. Po tym wyczynie był tylko jeden możliwy pretendent do wygrania wiosennych playoffów – SK Gaming. Okazało się jednak, że rozpędzony team, który niszczył rywali zatrzymał się na ścianie. W finale Fnatic pokazało dlaczego jest uważane za najmocniejszy team w Europie i pokonało Jesiza i spółkę 3-1.

Team jednak nie zraził się tym niepowodzeniem i z nowym zapałem rozpoczął rywalizację w splicie letnim. Po raz kolejny SK znalazło się w czołówce, co prawda 1. miejsce było okupowane przez Alliance, jednak Froggen i spółka wciąż czuli na plecach oddech rywali czekających na najdrobniejsze potknięcie. Tak się jednak nie stało, bo w dobrze naoliwionej machinie do wygrywania nagle coś zazgrzytało. W przeciągu 4 tygodni SK Gaming przegrało 7 z 10 meczy i niespodziewanie znalazło się w drugiej połowie tabeli. W ostatnim tygodniu udało im się co prawda zrekompensować wygrywając 3 z 4 meczy, jednak nie było to dość by powrócić do czołówki.

Po bardzo nierównej końcówce regularnego sezonu forma SK było wielką niewiadomą. W połowie letniego splitu każdy bez wahania stawiałby na to, że zakwalifikują się na Worldsy, jednak gdy zaczęły się play-offy liczba osób, które widziały SK na Mistrzostwach Świata drastycznie się zmniejszyła. Mimo to drużyna poradziła sobie bardzo dobrze. W dobrym stylu pokonała Millenium i awansowała do półfinału, gdzie czekało na nią Alliance.  Liderzy letniej połowy sezonu nie dali szans rywalom, którzy musieli walczyć o trzecie miejsce przeciwko Roccatowi. Nie od dziś wiadomo, że polskiej drużynie SK zdecydowanie nie leży. Potwierdziło się to po raz kolejny i po pewnym zwycięstwie Freddy, Svenskeren, Candypanda, nRated i Jezis mogli świętować. Ich drużyna zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata sezonu czwartego.

Gracze

 

IDNameRole
United Kingdomfredy122Simon PayneTop
DenmarkSvenskerenDennis JohnsenJungle
DenmarkJesizJesse LeMid
GermanyCandyPandaAdrian WübbelmannAD
GermanynRatedChristoph SeitzSupport
Simon FREDDY122 Payne

fredy122Toplaner SK niezależnie od mety ma swój styl i zazwyczaj wychodzi na tym dobrze. Freddy posiada szeroki arsenał agresywnych bruiserów, którymi zazwyczaj dominuje linię. Jego Renekton i Nidelee to jedne z częstszych banów przeciwko SK podczas LCS. Pewną słabością Brytyjczyka jest fakt, że nie grywa prawie w ogóle postaciami AP czy też tankami. Czy rywale to wykorzystają? A może Freddy załata te dziury w champion poolu i zobaczymy go w nowej roli?

Dennis SVENSKEREN Johnsen

SvenskerenDuńczyk pomimo młodego wieku ma za sobą przygody z kilkoma topowymi, europejskimi drużynami takimi jak Copenhagen Wolves, Ninjas in Pyjamas czy Supa Hot Crew. Jego siłą jest szybkie dostosowywanie się do mety i całkiem szeroki champion pool. Mimo to nie błyszczał aż tak podczas drugiej połowy sezonu, a jego KDA było 3 najniższym wśród junglerów w Europie. Być może jest to spowodowane agresywnym stylem gry, który obrócił się przeciw niemu w okresie słabszej gry SK Gaming. Popularny Sven doskonale czuje się grając Kha’zixem, Lee Sinem czy Evelynn. Czy przerwa przed mistrzostwami wystarczy by poprawić błędy, które jeszcze dość często przydarzają się temu graczowi?

Adrian CANDYPANDA Wübbelmann

CandyPandaAD carry i kapitan SK mocno odczuł zmiany, które nastały na początku sezonu 4. Po długim okresie gry z Nyphem musiał zaufać nowemu supportowi. Pomimo pewnych trudności na początku udało mu się jednak stworzyć wraz z rodakiem bardzo solidny botlane, który stał się oparciem dla reszty drużyny. Wielkimi zaletami CandyPandy są bardzo wysokie umiejętności mechaniczne oraz doświadczenie, które na dolnej alei odgrywa znaczącą rolę. Strzelec SK słynie również z bardzo ofensywnej jak na ADC postawy podczas gry, zawsze stara się dać maksimum swojemu zespołowi, nawet za cenę śmierci. Są spore szanse, że na mistrzostwach będzie chciał sięgnąć po Tristanę, która była swego czasu jego kartą atutową. Pytanie tylko czy ktokolwiek mu na to pozwoli?

Christoph NRATED Seitz

nRated Niemiec uważany jest za jednego z najlepszych supportów w Europie. Słowa te potwierdza chociażby lista drużyn, w których grał: Fnatic, EG, Millenium, AAA i kilka mniej znanych zespołów. Trzeba przyznać także, że nRated był w wiosennym splicie LCS uważany za najlepszego supporta, nie bez powodu. Był wtedy głównym autorem sukcesu SK. Ostatnio nieco spuścił z tonu, lecz nadal pozostaje znakomitym, niezwykle doświadczonym graczem.  Zdecydowanie najmocniejszą postacią w jego arsenale jest Morgana, którą wygrał 60% gier w letniej części sezonu, czyżby był to jeden z potencjalnych banów przeciwko SK? Należy też pamiętać, że nRated nieraz potrafi zaskoczyć przeciwnika wyborem supporta, z powodzeniem pickując np. Galio czy Kayle.

Gwiazda drużyny

Jesse JESIZ Le

JezisPojawił się niemalże znikąd. SK jest pierwszą ekipą dużego formatu, w której ma okazję grać Duńczyk. To właśnie Jesiz poczynił największe postępy wśród zawodników SK Gaming. Pod bacznym okiem Incarnati0na Jesiz powiększył swój champion pool jak i poprawił w niesamowitym stopniu swoje umiejętności mechaniczne. Mimo to wciąż widać różnicę w umiejętnościach pomiędzy nim a xPeke oraz Froggenem. Przerwa jest świetną możliwością by podgonić przeciwników jeśli chodzi o umiejętności i zaskoczyć ich czymś nowy. Pozostaje tylko pytanie, czy czasu jest wystarczająco dużo, tym bardziej, że Jesizowi przyjdzie się zmierzyć z najlepszymi midlanerami na świecie.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa B rozgrywa swoje mecze 18-21 września.

slkSK Gaming vsfnTeam SoloMid – 18.09. godz. 12:00

slkSK Gaming vs Taipei AssassinsTaipei Assassins – 19.09. godz. 11:00

slkSK Gaming vs Royal ClubStarhorn Royal Club – 19.09. godz. 13:00

slkSK Gaming vs Royal ClubStarhorn Royal Club – 20.09. godz. 12:00

slkSK Gaming vs Taipei AssassinsTaipei Assassins – 20.09. godz. 16:00

slkSK Gaming vsfnTeam SoloMid – 21.09. godz. 15:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.