Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rozpoczynamy kolejny cykl Akademii Dobrego Pisania

Od początku istnienia portalu redaktorzy How2Win gromadzili wiedzę i zbierali doświadczenie w jednym celu – aby zapewnić naszym czytelnikom lepszy odbiór przygotowywanych przez nas treści. Po dwóch latach postanowiliśmy pójść krok dalej w kreowaniu polskiej społeczności League of Legends – ostatni czas głowę zaprząta nam wiele projektów, które mają przynieść korzyść Wam jako czytelnikom i całej polskiej scenie poprzez podnoszenie jej jakości. Dziś mamy zaszczyt przedstawić Wam kolejny cykl Akademii Dobrego Pisania – kursu, który został przygotowany specjalnie dla Was.

Kilka miesięcy temu odbyły się pierwsze dwa cykle ADP. Przeanalizowaliśmy szczegółowo zalety i wady naszych wykładów, a także pytaliśmy kursantów o opinie dotyczących każdych zajęć. Wyciągnęliśmy wiele wniosków i przedstawiamy Wam trzeci, znacznie ulepszony cykl ADP.

Czym jest ADP?

Na czym ma polegać cała inicjatywa? Naszym zadaniem będzie wprowadzenie Was w tajniki sztuki pisarskiej oraz nauczenie, byście byli w stanie swobodnie posługiwać się swoimi umiejętnościami tworzenia tekstów. Wiedza, którą do tej pory trzymaliśmy w redaktorskim gronie od teraz dostępna będzie na wyciągnięcie ręki. Niezliczone szkolenia zewnętrzne, które przeszliśmy, warsztaty czy dyskusje sprawiły, że dysponujemy nie tylko teoretyczną wiedzą, ale i praktycznymi umiejętnościami.

Specjalnie dla Was zostanie zorganizowane kilkanaście spotkań, podczas których będziemy omawiać wszelakie aspekty, które pomogą Wam tworzyć swoje teksty od A do Z. Dzięki prezentacjom mamy zamiar pomóc Wam doszlifować każdy element swojego warsztatu i wprowadzić Was na ścieżkę Dobrego Pisania. Waszym jedynym zadaniem jest tak naprawdę wyciągnięcie maksymalnych korzyści dla Was samych – wymagamy jedynie regularnej obecności, rzetelności, sumiennej pracy oraz chęci do współpracy z naszymi instruktorami. Będziemy wymagali od Was regularnego przygotowywania prac domowych oraz (o ile to możliwe) obecności na wszystkich zajęciach. Gwarantujemy jednak, iż po ostatnich zajęciach zakończycie kurs z zupełnie nowym zapasem umiejętności pisarskich.

Zainteresowani? Doskonale! Przejdźmy teraz do rozpiski zajęć. Kliknijcie tutaj, by poznać plan zajęć ADP.Kilka informacji dotyczących przedstawionego powyżej planu:

 • Wszystkie terminy nie są jeszcze w 100% pewne – każde zajęcia zostaną skonsultowane z kursantami i instruktorami, by mogli znaleźć się na nich wszyscy lub jak największa ilość uczestników.
 • Ten cykl ADP zostanie podzielony na dwie grupy – zajęcia dla grupy I odbywają się o godz. 18:30. Zajęcia dla grupy II odbywają się o godz. 20:15. Wszystkie osoby zgłaszające się otrzymają priorytet do grupy I. W przypadku zapełnienia miejsc, można zostać przypisanym do grupy II (grupa II jest dedykowana głównie osobom niedawno przyjętym do redakcji oraz zgłaszającym się do kwietniowej rekrutacji).
 • Wykłady oznaczone jako “ETAPY” są obowiązkowe i każdy kursant musi wziąć w nich udział. Zajęcia dodatkowe są tylko dla osób chętnych – sami decydujecie, w których będziecie uczestniczyć.
 • Po ukończeniu kursu nie tylko zyskacie poszerzenie umiejętności pisarskich – najlepsi mogą zostać na stałe przyjęci do redakcji portalu How2Win. Osoby zainteresowane wstąpieniem do redakcji uzyskają także dostęp do Etapu VII.
 • W tym cyklu udział może wziąć maksymalnie 18 osób. Pamiętajcie, że czym prędzej się zgłosicie, tym większa szansa na przyjęcie.

Zapisy do pierwszego cyklu

Jesteście zainteresowani? To świetnie! Na Wasze zgłoszenie do kursu czekamy od dzisiaj do 16 maja (godz. 23:59). Dzień później za pomocą wiadomości mailowej zostanie podana lista pierwszych uczestników.

Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres kuszlyk@how2win.pl. Tytuł wiadomości powinien mieć nazwę “ADP: zgłoszenie <Wasz login na portalu how2win.pl>”. W treści maila zadbajcie, by znalazły się następujące punkty:

 • Napiszcie artykuł o wielkości (minimum 300 słów, maksymalnie 600 słów) na dowolny temat, niekoniecznie związany z League of Legends.
 • Opcjonalnie napiszcie krótki tekst na temat swojej osoby. Nie jest to obowiązkowe.

Pamiętajcie, że zapisując się do kursu mamy od Was kilka wymagań:

 • Przede wszystkim oczekujemy rzetelności i sumienności – kurs będzie miał sens tylko wtedy, gdy sami wykażecie zaangażowanie. Obecność na wszystkich zajęciach, odrabianie prac domowych oraz chęć współpracy to podstawy, by móc osiągnąć oczekiwany rezultat.
 • Konto na portalu How2Win – jest ono obowiązkowe, abyście uzyskali dostęp do WordPressa – systemu używanego przez portal How2Win do tworzenia tekstów. Będziecie się nim posługiwać na czas trwania kursu. Jeśli nie posiadacie konta, możecie się w każdej chwili zarejestrować.
 • Konto Google – zajęcia odbywać się będą za pomocą Google Hangouts. Jest to darmowy program z wszystkimi niezbędnymi funkcjonalnościami. Aby uzyskać do niego dostęp, konieczne jest posiadanie konta Google (lub innymi słowy e-maila w domenie @gmail.com). Założenie konta zajmie kilka minut.
 • Ciągłego kontaktu mailowego – Na czas kursu chcemy mieć z Wami na bieżąco jakiś sposób porozumiewania się. Będzie nim poczta e-mail. Sprawdzajcie go kilka razy dziennie, by nie przeoczyć od nas żadnej istotnej wiadomości.

Czekam na Wasze zgłoszenia! 16 maja podamy listę przyjętych osób do pierwszego cyklu. W przypadku jakichkolwiek pytań napiszcie w komentarzu lub bezpośrednio na adres kuszlyk@how2win.pl.

Całkowicie za darmo wynosimy jakość polskiego piśmiennictwa na nowy poziom - skorzystaj z okazji i bądź częścią rozwijającego się community dzięki darmowym kursom ADP!

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.