Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rozgrywki rankingowe TFT wyłączone z powodu licznych błedów

Kilka godzin temu na serwerach live zablokowana została możliwość rozgrywania meczy rankingowych w Teamfight Tactics, co jak się okazuje jest pokłosiem sporej ilości dość poważnych błędów wprowadzonych w aktualizacji 9.19.

Póki co oficjalnie nie wiadomo jakie błędy zważyły o takiej decyzji, jednak faktycznie można zauważyć, że w ostatnim czasie graczce narzekali przynajmniej na dwa bugi, które potencjalnie mogły w dużym stopniu wpływać na rozgrywki.

Pierwszy błąd jak się okazuje został znaleziony jeszcze podczas testów na PBE. Aktywuje się on w momencie gdy podczas starcia pomiędzy dwoma graczami dojdzie do dogrywki, która następnie zakończy się remisem – w takiej sytuacji obaj gracze zamiast otrzymać obrażenia zależne od sytuacji na planszy, otrzymywali obrażenia natychmiast eliminujące ich z rozgrywki. Sytuacja ta zaprezentowana została na poniższym nagraniu:

Drugi błąd natomiast związany jest z nowym przedmiotem dodanym do gry w patchu 9.19 nazwanym Thief’s Glove. W dużym skrócie jego efekt polega na tym, że na początku każdego starcia, nosząca go postać otrzymywała dwa losowo wybrane przedmioty z puli zależnej od poziomu Małej Legendy. Znaleziony błąd aktywował się w momencie gdy przedmiot ten wylosował Force of Nature czyli item, którego głównym efektem jest umożliwienie wystawienia na planszy, jednego dodatkowego championa. W takiej sytuacji jak się okazuje efekt tego FoN pozostawał aktywny nawet po zakończeniu starcia, pozwalając już do końca, graczowi na wystawianie dodatkowej postaci na pole bitwy.

źródło: =https://twitter.com/RiotMapleNectar/status/1176953886839472129 https://dotesports.com/league-of-legends/news/new-teamfight-tactics-bug-kos-players-after-draw-in-urf-overtime-mode https://reddit.com/r/TeamfightTactics/comments/d8zss9/so_apperently_the_otk_bug_still_exists_47_hp_to_0/ https://reddit.com/r/TeamfightTactics/comments/d8zy4t/not_sure_if_its_a_bug_or_not_but_its_pretty/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.