Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Równouprawnienie? Riot odpowiada na skargę Dunkeya

W ostatnim czasie pojawiła się notka o zbanowaniu znanego amerykańskiego youtubera Dunkeya – więcej tutaj. Pracownicy Riotu odpowiedzieli, co sądzą o całej sprawie.

What do you think about vgdunkey’s(videogamedunkey) ban?

 

To faktycznie niefortunne. Wielu Rioterów kocha twórczość Dunkeya. Sam miałem wkład w rozpowszechnienie żartu “Not even close babyyyyyy” po naszym biurze, ale naprawdę nie możemy faworyzować kogoś dlatego, że jest pro lub twórcą popularnych materiałów. To nie jest debata na temat, czy flejm w grach jest OK, czy nie; mówiliśmy wiele razy w przeszłości, że “obrażanie” się z przyjaciółmi jest w porządku, jednak powinniście być ostrożni, gdy macie do czynienia z obcymi, którzy mogą nie zrozumieć waszych intencji — szczególnie, gdy rzucacie mięsem. Nie tolerujemy przejawów nienawiści, rasizmu, homofobi, seksizmu. Ta polityka działa tak samo dla randomowego gracza, jak i  pro graczy czy youtuberów.

To nawet nie był przypadek celowego feedowania ani tego, czy bycie toksycznym w stosunku do drugiego toksycznego gracza jest w porządku – w grze, która przyczyniła się do zbanowania Dunkeya nawet nie było Malphite’a. Tak czy inaczej odpowiadanie toksycznością na toksyczność nie jest akceptowalne, ponieważ odbiera przyjemność z grania wszystkim pozostałym osobom.

Wiemy, że gracze proszą nas, byśmy byli bardziej agresywni wobec osób feedujących umyślnie. To jednak zajmie nam trochę dłużej niż bym chciał. Uważamy, że toksyczność w grze (feedowanie) jest tak samo poważna, jak ta na czacie i wprowadzamy Intentional Feeder Detection System (radar na trolli) w patchu 5.18, który będzie banował feederów z 15 minutowym stażem. Zaczynamy z ostrożnymi ustawieniami, by upewnić się, że system nie będzie banował graczy za słabe gry, które każdemu się mogą zdarzyć. Nawet gdyby gracz zakończył grę ze statystykami 0-10. Jest to spory pierwszy krok do walki z trollami.

Koniec końców, ta sprawa jest przykra dla obu stron. Szanuję to, że Dunkey nie zamieścił nigdzie Karty Reformacyjnej, więc i ja nie zamierzam takiej tu prezentować. Życzę mu w przyszłości wszystkiego najlepszego.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/3krbn4/riot_lyte_on_dunkeys_ban/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.