Połączenie piłki nożnej i samochodów wyścigowych brzmi jak bajka i niespełnione marzenie dla każdego faceta. No bo co może być lepszego? Otóż odpowiedzią na to marzenie jest Rocket League wyprodukowany przez Psyonix w 2015 roku!
Piłka nożna
Choć tytuł tego punktu powinien bardziej brzmieć “piłka kołowa” lub “piłka zderzakowa“. Jednakże piłka to piłka i od wielu setek, czy nawet tysięcy lat dalej fascynuje mnóstwo ludzi. Można nawet powiedzieć, że jej popularność wzrosła wraz z rozwojem technologicznym. Dlatego też wykorzystanie jej motywu w grze było rozsądnym, choć dość niebezpiecznym pomysłem, biorąc pod uwagę popularność takich tytułów jak chociażby Fifa.
Samochody
I to jest właśnie ten kluczowy punkt, który pozwala na wyróżnienie Rocket League spośród innych tytułów. Pomysł tak dziwny, że wręcz niemożliwe, iż mógłby osiągnąć sukces. Jednakże Psyonix pokazało nam, że można. Co więcej, że może to sprawiać więcej frajdy niż gra tylko o wyścigach, czy gra typowo sportowa.
Modyfikacje
Gra daje nam możliwość modyfikacji swojego pojazdu. Otrzymujemy wybór spośród kilku dostępnych modeli samochodów (prędkość oraz inne tego typu parametry się nie zmieniają), a następnie przystępujemy do dodawania modyfikacji, zarówno w zakresie koloru jak i nowych elementów. Dzięki temu, każdy z graczy może lepiej wyrazić siebie i wyróżniać się.
TRYBY GRY (JEDEN GRACZ I MULTIPLAYER)
Różne tryby gry urozmaicają rozgrywkę. Tryb pojedynczego gracza, czyli z botami pozwala nauczyć się podstaw gry i zrozumieć jej mechanikę. Tryb multiplayer umożliwia dołączenie do rozgrywki, w której udział biorą inni rajdowcy i dzięki temu uczy zaawansowanych technik, dostarcza więcej emocji, czy nawet pozwala na pochwalenie się swoim pojazdem, a także dołączenie do gier rankingowych.
CZAT TEKSTOWY I CZAT GŁOSOWY
Wiele gier boryka się z problemem czatu. Dodawać, czy nie dodawać? Czy nie będzie rozpraszał? Czy gracze nie będą toksyczni? Otóż twórcy gry postawili zarówno na czat tekstowy jak i głosowy. Zastosowali również ułatwienia dla graczy, dzięki którym nie spędzą połowy czasu potrzebnego na wykonanie akcji, na pisaniu poleceń, czy przekrzykiwaniu innych. Polecenia są zbindowane pod przyciskami, co znacznie ułatwia szybką komunikację. Jeśli chodzi o toksyczność to zdarzają się gracze lepsi i gorsi, ale generalnie większość z nich jest sympatyczna 🙂
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Na szczęście wymagania jakie stawia przed naszym komputerem Rocket League nie są wcale wysokie.
Cena
