Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot zapowiada przyszłe zmiany w marksmanach

Dzisiaj na oficjalnym forum League of Legends jeden z pracowników Riotu dość obszernie poruszył temat obecnej sytuacji marksmanów zdradzając przy okazji jakie zmiany w tej kwestii mogą pojawić się w przyszłości.

Jeśli chodzi o listę przedstawionych w ten sposób zmian to prezentuje się ona w następujący sposób:

Patch 8.24b:

  • Będziemy przyglądać się kilku specyficznym marksmanom, dodając do niektórych trochę mocy. Obecnie rozważanymi kandydatami są między innymi Corki,  Xayah, Ashe, Vayne, Trist i Jinx
  • Jedną z taktyk, którą będziemy rozważać na sporą część z nich jest zwiększenie ilości ich startowego MR zmniejszając tym samym ich podatność na magiczne obrażenia na linii, a także burst z magicznych obrażeń we wczesnej/środkowej fazie gry.  Nie jesteśmy jednak jeszcze pewni w jakim stopniu powinniśmy po prostu zwiększyć ogólną ilość MR tych stopni, a w jakim stopniu wziąć początkowe MR  z przyrostu tej statystyki na poziom.
  • W przypadku Xayah przyglądać będziemy się temu czy ona i Rakan nie są przypadkiem zbyt zależni od siebie pod względem mocy.  Z pewnością chcemy by postacie te były efektywne razem i by ta kombinacja była specjalna, ale mamy pewne obawy że postacie te mogą być za mało efektywne osobno

Patch 9.1 i/lub dalsza przyszłość:

  • Będziemy przyglądać się przedmiotom związanym z uderzeniem krytycznym. Szczegóły na ten temat powinny pojawić się wkrótce, jak już je do końca ustalimy, jednak naszym głównym celem będzie sprawienie że w przypadku większości użytkowników przedmioty te będą dostarczać większą ilość satysfakcji, jako że satysfakcja płynąca z tych przedmiotów od dłuższego czasu była problemem niezwiązanym z balansem.
  • Przyglądać będziemy się również ofensywnym możliwościom marksmanów w porównaniu do ich defensywnych możliwości. Potencjalne podejścia zakładają możliwość sprawienia, że komponenty defensywnych przedmiotów będą sensowniejszym zakupem we wczesnej fazie gry (przykładowo wcześniejsze złożenie BT lub Hexdrinkera będzie sensownym wyborem, a nie jak dotychczas pułapką w większości przypadków). Ta kwestia może również zawierać zmiany w bazowych defensywnych statystykach.
  • Dodatkowo w przypadku części marksmanów będziemy przyglądać się ich krzywym mocy. W szczególności chodzi nam o niektóre postacie, które lepiej wyszły by na tym gdyby miały mniej mocy w późnej fazie gry (do której nie zawsze mają one dostęp) w zamian za zwiększenie ilości mocy we wczesnej/środkowej fazie gry.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/FsE5FU2M-quick-gameplay-thoughts-november-30

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.