Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot zapowiada kolejny patch i nadchodzące nerfy

Pracownicy Riotu zdecydowali się powrócić do tworzenia prognoz, które będą zapowiadać i wyjaśniać część zmian pojawiających się na serwerze testowym PBE. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy więc do wspomnianej prognozy.

Witajcie Przywoływacze,

Wracamy wraz z prognozami patchów, by omówić zmiany, które wchodzą na PBE. W przyszłości będziemy eksperymentować z prognozami, aby znaleźć najlepszy sposób na informowanie was o modyfikacjach, które będą miały pojawiać się na PBE, ale teraz zajmijmy się kilkoma rzeczami, które chcemy omówić.

W nadchodzącej aktualizacji chcemy zaradzić stagnacji, która obecna jest na serwerach live, poprzez przyjrzenie się często banowanym postaciom (w końcu), a także tym bohaterom, którzy nie dają większych szans na skontrowanie (myślę tu między innymi o Talonie). Oczywiście warto wspomnieć, że te postacie nigdy nie oferowały wielkich możliwości do skontrowania, ale dotychczas pozwalaliśmy na to, dlatego że postacie te nie były często spotykane, a w dodatku nie do końca wpisywały się w metę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.

Dodatkowo nadchodzi wielka ewolucja wraz z reworkiem Viktora, no i nie powinniśmy zapominać o tym, że także Soraka wkrótce zostanie zaktualizowana.

Więc jeśli chodzi o samą prognozę:

Zdecydowaliśmy się w końcu zająć kilkoma postaciami, które zdecydowanie wyróżniają się w rozgrywkach rankingowych pod względem zarówno liczby banów, częstotliwości pickowania jak i win ratio.  W okresie pomiędzy wydaniem patchy 4.17 i 4.18 powinniście także zobaczyć zmiany w takich championach jak: Akali, Talon, Yasuo, czy Fiora, które w założeniu będą miały sprawić, że przeciwnicy będą mieli okazję na skontrowanie ich.

Skoro już rozmawiamy o potężnych postaciach oto kilka z nich, którym chcemy się przyjrzeć w szczególności:

Nidalee – Obecnie radzi sobie ona całkiem dobrze niezależnie od poziomu gry, w którym przyjdzie jej występować, zwłaszcza jeśli postawimy ją na topie, gdzie będzie mogła ona odgrywać rolę bully-bruisera, którego niesamowicie ciężko skontrować. Zamierzamy zredukować w jakiś sposób moc Nidalee czerpaną z AD/autoattacków, a w zamian za to wzmocnić siłę zyskiwaną podczas budowania AP.

Tristana – W tym przypadku nie muszę mówić wiele ponad to, że Tristana jest obecnie naprawdę dobra. Zwłaszcza jej early/mid game nie powinien być tak mocny jeśli pod uwagę weźmiemy jej niesamowity potencjał w późniejszych fazach gry. Będziemy chcieli to poprawić, zwłaszcza po przez sprawienie, że przeciwnicy będą mieli większą szansę na pokonanie jej w różnych fazach gry.

Kha’Zix – Po tym jak sprawiliśmy, że postać ta jest słabszym asasynem, Kha wrócił do ciągłego poke’owania przeciwników za pomocą swojego W. Obawiamy się, że champion ten obecnie może być ciężki do skontrowania przez to, że z łatwością może zadać spore obrażenia z odległości zgrupowanym celom. Dodatkowo pod uwagę powinniśmy wziąć fakt, że samo W ma w sobie sporą ilość utility (spowolnienie, wizja, aoe). Będziemy się przyglądać stanowi Kha’Zixa wraz z wprowadzaniem modyfikacji, ale już teraz mogę zapowiedzieć, że jesteśmy gotowi wzmocnić go jako asasyna jeśli uznamy to za konieczne.

Rammus – Zmiana w tej postaci nie będzie ani wielkim wzmocnieniem ani osłabieniem, ale po to żeby każda osoba przeglądająca pliki na PBE była zdziwiona, sprawiliśmy że efekty Powerballa i Defensive Ball Curla  mogą się na siebie nachodzić przez jedną sekundę, więc jeśli użyjesz jednej umiejętności by anulować drugą, będziesz miał sekundę by zrozumieć/zauważyć swój błąd.

LeBlanc – Zmiany w LeBlanc! Odkąd usunęliśmy uciszenie z Sigil of Malice, postać ta nie znajduje się w najlepszym miejscu. Staramy się odkryć najlepszy sposób na dodanie jej trochę mocy w taki sposób aby było to zdrowe dla samej gry.

To tyle jeśli chodzi o tę prognozę.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.