Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot udostępnia narzędzia do edycji powtórek

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom rozmaitych twórców związanych z League of Legends, Riot zdecydował się na wydanie dwóch nowych narzędzi ułatwiających tworzenie nowych treści.

Pierwszym z nich jest API związane z powtórkami z gry, które w swoim założeniu ma umożliwić twórcom bardziej swobodne ustawianie kamery w trakcie powtórek. Więcej informacji o tym narzędziu dostępne jest pod tym linkiem.

Drugim narzędziem jest program League Director łączący się ze wspomnianym API by umożliwić twórcom odpowiednie edytowanie powtórek. Wśród możliwości udostępnianych przez to narzędzie znaleźć możemy:

Swobodne poruszanie kamerą

Wybieranie jakie elementy mają być widoczne

Edytowanie linii czasu

Eksportowanie materiałów wideo

Co istotne program ten będzie dostępny na licencji open source, a co za tym idzie wraz z czasem możemy spodziewać się, że społeczność League of Legends rozszerzy go o kolejne funkcje. Póki co narzędzie to dostępne jest tylko na serwerze testowym PBE, jednak jej planowana premiera na serwerach live odbyć ma się w patchu 9.4.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/AmtMIQB3-pbe-league-director-and-the-replay-api-new-content-creation-tools https://developer.riotgames.com/replay-apis.html

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.