Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot szykuje wydarzenie związane z Pustyniami Shurimy!

W ostatnich dniach doszły nas słuchy dotyczące nowego wydarzeniami planowanego przez Riot. Zostało to poniekąd potwierdzone przez amerykańskiego twórce League of Legends – Toma Abernathy’ego. Event ma być powiązany z Pustyniami Shurimy. Jest to jedna z lokacji fantastycznego świata Ligi – Runeterry. Warto zwrócić uwagę, że Riot konsekwentnie rozbudowuje wątki fabularne, dlatego drugie pełne wydarzenie (pierwszym była Bitwa o Frejlord) związane w całości z konkretnym regionem wydaje się brzmieć bardzo prawdopodobnie.

(Pustynie Shurimy znajdują się w dolnym rejonie centralnej części kontynentu.)

Na razie nie mamy żadnych konkretnych wiadomości, czego miałby dotyczyć event, pozostają nam tylko domysły. Czy wydarzenie będzie związane z nowymi skórkami, z wydaniem specjalnej skórki, wypuszczeniem nowego trybu gry czy może z całkiem nowym bohaterem? Ta ostatnia możliwość wydaje się być całkiem prawdopodobna (co opiszę niżej), co oczywiście nie wyklucza pozostałych opcji (Riot słynie z niesłychanie dopracowanych eventów).

Oto lista bohaterów związanych z tym regionem:

Urodzeni na Pustyniach Shurimy:

  • Xerath
  • Rammus
  • Sivir
  • Amumu (obudził się w piramidzie)
  • Malzahar

Zamieszkali w tych rejonach:

  • Nasus

Powiązani z mieszkańcami Shurimy:

  • Renekton (brat Nasusa)
  • Ezreal (eksplorował ruiny znajdujące się na Pustyniach Shurimy)
  • Zilean (posiada skórkę zatytułowaną nazwą Shurimy)
  • Cassiopeia (powiązana z Sivir)

Z tym rejonem jest też powiązanych kilka przedmiotów dostępnych w grze.
Ponadto Riot od dawna nosił się z wypuszczeniem tajemniczego maga piasku, który miałby pełnić w League of Legends rolę midera lub supporta. Zagadkowa postać miałaby być bratem Nasusa i Renektona. A oto, co swego czasu powiedział o tym koncepcie pracownik Riotu, Morello:

Yes, though Seth is the BS-code name for an unnamed Sand Mage. We actually had him in development and couldn’t get it right in the allotted time. Sand Mage is a cool concept, so we’ll likely take another swing when the time is right.

Tłumacząc, Morello stwierdził, że były prowadzone prace nad postacią roboczo nazwaną “Seth”, jednak nie mogły one zostać zakończone w przewidywanym terminie. Pracownik Riotu dodał też, że Piaskowy Mag jest świetną ideą i prawdopodobnie zostanie wydany w swoim czasie.

Jeśli chcecie poczytać więcej na temat przypuszczeń, jak miałyby wyglądać umiejętności tego bohatera, jego historii i roli w League of Legends to zajrzyjcie tutaj: Seth, the Sand Mage

Poniżej kilka materiałów dotyczących tego tajemniczego bohatera, które ukazały się w przeszłości.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.