Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot prezentuje szczegóły nowego sezonu rankingowego TFT

Jako, że wraz z momentem wprowadzenia na serwery live patcha 9.23 rozpocznie się również kolejny sezon rozgrywek rankingowych TFT to Riot zdecydował się dokładniej wyjaśnić trzy aspekty nowego sezonu rankingowego.

Po pierwsze wraz z rozpoczęciem nowego sezonu nastąpi twardy reset rang i wszyscy gracze zostaną przeniesieni z powrotem do Irona. Następnie pierwsze 5 rozegranych gier będzie grami placementowymi, w ramach których nie będzie można tracić LP bez względu na zajętą pozycję. Takie podejście ma być swoistym eksperymentem, dzięki któremu Riot ma poznać odpowiedź na pytanie czy istnieje możliwość by przy każdym zestawie postaci oferować graczom świeże doświadczenie wspinania się po drabince rankingowej.

W tym samym momencie dojdzie do miękkiego resetu MMR – MMR zostanie w dużym stopniu wyrównane jednak nadal zachowane zostaną pewne różnice, które powinny zagwarantować że gracze z wyższą rangą w poprzednim sezonie rankingowym będą w stanie szybciej przedzierać się przez drabinkę rankingową.

W ramach zmian w nowym sezonie rankingowym, Riot zdecydował się również zgodnie z zapowiedziami rozwiązać jedną z rzeczy na którą gracze często narzekali czyli sytuację w której gracz zajmował 4 miejsce, a i tak ostatecznie tracił LP. Była to rzadka sytuacja jednak wywołująca dość jednoznaczne negatywne doświadczenia dlatego też Riot począwszy od nowego sezonu sprawi, że nie możliwe będzie stracenie LP po zajęciu 4 miejsca, ale za to zajęcie 5 miejsca będzie zawsze wiązało się z utratą punktów.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/q9zMrVOq-tft-ranked-what-are-we-doing-for-set-2-rise-of-the-elements

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.