Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot ogranicza migracje pomiędzy regionami

Riot Games oficjalnie ogłosił dzisiaj swoją nową politykę dotyczącą transferów zawodników odbywających się pomiędzy regionami. Organizatorzy rozgrywek w większości regionów takich jak: North America (LCS & CS), Europa (LCS & CS), Korea (OGN The Champions, Masters & NLB), Południowo-wschodnia Azja/Tajwan (GPL & LNL), zdecydowali się na jej wprowadzenie, a w pozostałych regiony (jak na przykład Turcja) rozważane jest takie rozwiązanie.

Na czym jednak polega nowa polityka Riotu? Otóż jeśli chodzi o teamy występujące w LCS lub Challenger Series (zarówno w Europie jak i Ameryce) to będą one zmuszone do wystawienia przynajmniej trzech zawodników w każdej grze, którzy będą spełniać wymogi związane z miejscem zamieszkania. Każda drużyna zachowa prawo do uzupełnienia rosteru dwoma zawodnikami nie zamieszkujących stale w Ameryce/Europie. Więcej szczegółów związanych z wymaganiami Riotu zostanie opublikowanych w następnym tygodniu. Jednak już teraz wiadomo, że nacisk będzie położony na tym żeby przynajmniej trójka graczy w danej drużynie stale i przez dłuższy czas przebywali zamieszkiwali w danym regionie.

Takie rozwiązanie nie zablokuje całkowicie ruchu graczy pomiędzy regionami, pozwalając nadal ściągać utalentowanych zawodników którzy podniosą poziom rozgrywek w danym regionie, a przy tym zachowana zostanie odpowiednia równowaga dająca także szansę lokalnym talentom. Dodatkowo wprowadzenie tychże ograniczeń na zachowanie odrębności stylów gry każdego regionu, dzięki czemu międzynarodowe turnieje będą nadal tym samym ekscytującym doświadczeniem.

Oczywiście drużyny obecnie występujące w LCSach i Challenger Series nie będą zmuszone do przeprowadzenia zmian w składzie tylko po to by spełnić wymogi Riotu. Dzięki temu wprowadzenie nowej polityki nie wpłynie w żaden sposób na graczy, którzy zdążyli już zmienić region, a także na przygotowania teamów posiadających takowych zawodników w swoich rosterach.

Dokładniej rzecz ujmując warunki Riotu prezentują się następująco :

  • Zawodnik występował w LCS w roku 2014.
  • Zawodnik znajduje się w podstawowym rosterze teamu występującego w LCS.
  • Zawodnik występował w Challenger Series, w letniej części tych rozgrywek.
  • Zawodnik jest częścią podstawowego składu drużyny występującej w Summer Promotion Tournament.

Riot będzie rozróżniał trzy różne typy graczy:

  • Non-exempt non-resident: Gracz, który nie spełnia żadnego z czterech powyższych warunków. Każda drużyna może posiadać w swoim składzie tylko dwóch takich zawodników.
  • Resident: Zawodnik, który mieszka przez wystarczający czas w danym regionie.
  • Exempt non-resident: Gracz, który nie mieszka jeszcze w danym regionie wystarczająco długo, ale spełnia za to przynajmniej jeden z czterech powyższych warunków. Ci zawodnicy traktowani są tak samo jak Residenci, a dodatkowo po mieszkaniu w danym regionie przez odpowiednią ilość czasu mogą oni zostać przekwalifikowani do właśnie Residentów.

Warto wspomnieć, że już w czasie Expansion Tournament, podczas którego wyłonione zostaną 2 dodatkowe drużyny, które dołączą do LCS (dokładna data i struktura tego turnieju zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu), będą obowiązywać te zasady.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.