Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o zmianach w Talonie i dacie premiery reworku Yoricka

Yorick

Stało się, Yorick oficjalnie pojawił się na liście planowanych reworków co oznacza, że Riot w końcu się za niego zabrał! Zastanawiam się tylko kiedy możemy właściwie spodziewać się premiery nowego Yoricka…

Obecny plan zakłada, że rework Yoricka zostanie wydany w okresie od teraz do następnego presezonu.

Talon

Mam krótkie pytanie: Dlaczego pasyw Talona, który wygląda jakby był stworzony dla dps championa jest obecny w kicie burst ad postaci? Po osiągnięciu 6 poziomu przez Talona umiejętność ta nie wydaje się już być tak użyteczna.

Ogólnie rzecz ujmując uważamy, że jest to zły pasyw dla jakiejkolwiek postaci. Nie ma ona tak dużej wartości by wnieść do gry jakiś istotny wybór. Nawet w przypadku postaci opartej na auto-atakach nie dodałoby przy obecnych liczbach zbyt dużej głębi do gameplayu biorąc pod uwagę fakt, że w takiej sytuacji praktycznie zawsze i tak chcesz nałożyć CC’ka na postać, którą atakujesz.

Właściwym rozwiązaniem nie jest wzmacnianie jej na Talonie do momentu, w którym stanie się ona istotna zwłaszcza, że postać ta jest obecnie dość silna. W związku z tym w takiej sytuacji musielibyśmy odebrać mu moc z innych elementów jego kitu. Zamiast tego nadchodzący rework jest idealną sytuacją by dać mu coś lepszego. Spodziewam się, że bez względu na to czy Talon zostanie wytypowany do zmian o większej skali czy tylko do drobniejszych modyfikacji to w przedsezonowym reworku dostanie on nową pasywkę.

Atakowanie Wardów

Czy zmiana z patchu 6.13 polegająca na sprawieniu, że nie tracimy bonusów do prędkości poruszania się poza walką w momencie kiedy atakujemy wardy działa również w przypadku pasywa Barda?

Zmiana ta jeszcze nie działa na Barda. W przyszłych patchach sprawimy, że uderzanie wardów nie będzie liczone jako wejście w walkę, dzięki czemu nie będziemy tracić bonusów z takich rzeczy jak pasyw Barda, Wanderer (specjalizacja) i Cloud Drake.

Maestria supportów

Kiedy przeczytałem listę zmian z patcha 6.13 byłem bardzo zdziwiony, że nie było tam żadnej informacji o żadnej zmianie w naliczaniu systemu maestrii dla supportów. Widziałem, że pracownicy Riotu stwierdzili, że zdają sobie sprawę, że gracze supportów mają problem z uzyskiwaniem S w obecnym systemie, a mimo to żadna modyfikacja nie została poczyniona.

Zmiany w systemie naliczania maestrii dla supportów niestety zajęły nam dłużej niż się tego spodziewaliśmy. Obecny plan zakłada ich wprowadzenie w patchu 6.14.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.