Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o częstotliwości wydawania zestawów TFT i powrocie ich starych wersji

Na oficjalnym forum League of Legends pojawił się kolejny wpis zdradzający przemyślenia pracowników Riotu na tematy związane z gameplayem, tym razem skupiający się przede wszystkim na temacie TFT.

Pierwszym poruszonym tematem jest możliwość powrotów starych zestawów TFT, co oczywiście zainspirowane zostało faktem, że już wkrótce z serwerów live zniknie pierwszy zestaw. Jak się okazuje Riot ma obecnie plany przywracać co jakiś czas stare zestawy i może się to odbyć w formie okazjonalnego weekendowego turnieju, czy alternatywnej kolejki trwającej kilka tygodni. Póki co nie ma konkretnych planów kiedy mogłoby się odbyć pierwsze tego typu wydarzenie, jednak ze strony Riotu trwają prace by upewnić się, że będzie to technicznie wykonalne. Najpewniej spodziewać możemy się, że wraz z zestawem postaci wrócą również obecne w zestawach pochodzenia/klasy, przedmioty składane ze Spatuli czy specjalne reguły (jak specjalne pola z zestawu drugiego). Natomiast najpewniej podczas tego typu wydarzeń fundamentalne zmiany w grze wprowadzone po odejściu danego zestawu pozostaną w grze niezmienione – czyli w przypadku potencjalnego powrotu zestawu 1 można by oczekiwać większej planszy, ale bez specjalnych pól z zestawu 2.

Kolejnym poruszonym tematem jest częstotliwość z jaką na serwery live wydawane będą zestawy TFT. Obecnie jeszcze nic nie zostało w pełni postanowione w tej kwestii, jednak wstępne plany zakładają, że nowy zestaw zobaczymy co około 4 miesiące.

Pracownik Riotu poruszył również temat przed-sezonowych zmian dla Summoner’s Rift, informując że w tym roku Riot planuje nie wydawać zmian balansujących pojedyncze postacie wraz z zmianami przed-sezonowymi. Zamiast tego najpierw wydane zostaną zmiany przed-sezonowe, a dopiero później na bazie tego w jaki sposób wpłyną one na rozgrywkę wytypowane zostaną zmiany balansujące postacie, co docelowo zapewnić ma lepszy balans gry.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/t2L2RUA4-quick-gameplay-thoughts-october-25

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.