Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot na temat chat roomów

Istniejące obecnie chat roomy w League of Legends nie są praktycznie w żadnym stopniu używane przez graczy. Riot zdaje sobie sprawę z istnienia tego problemu, co zostało ukazane w prognozie przygotowanej przez jednego z Rioterów.

Witajcie jestem Riot Metasystem i dzisiaj porozmawiam o systemie chat roomów. Wiele wad tego systemu zostało już przez was wypunktowane, a ja zamierzam omówić te problemy i wyjaśnić jak zamierzamy je rozwiązać.

Oficjalne publiczne chat roomy bardzo często wypełnione są sprzedawcami RP, oszustami czy osobami spamującymi ofertami Elo-boostingu. Podstawowe cztery stworzone przez nas pokoje mogą być używane tylko przez bardzo małą część graczy w tym samym czasie. Najczęściej z tego powodu większość graczy decyduje się na prowadzenie rozmów w chatach prywatnych lub stworzonych przez jakąś społeczność.

Niestety zarówno w prywatnych pokojach jak i w nawet pokojach stworzonych przez świetne community (jako przykład mogę podać takie społeczności jak: Dominate Dominion czy Summoner School) brakuje jakichkolwiek narzędzi do moderacji, po za przyciskiem do ignorowania. Mimo tego iż w takich roomach zazwyczaj panuje znacznie lepsza atmosfera niż w publicznych nadal chcemy by moderatorzy mogli radzić sobie z niechcianym toksycznym zachowaniem.

Obecnie zarówno pracujemy jak i prowadzimy badania nad większymi i mniejszymi zmianami w chat roomach, które w założeniu mają zwiększyć ich użyteczność i dodać do nich nowe funkcje.

Wkrótce wszystkie publiczne pokoje zostaną zablokowane, a dostęp do nich zostanie przywrócony dopiero wtedy kiedy uznamy, że ich stan znacznie się poprawił (będą one użyteczne i ogólnodostępne). Uznaliśmy, że nie ma sensu zostawiać ich w obecnym stanie, gdyż  i tak one zwyczajnie nie działają, a jedynie dostarczają graczom (w szczególności nowym graczom) negatywnych doświadczeń.

Prywatne pokoje nadal będą dostępne dla wszystkich, a dodatkowo chce was zapewnić, że publiczne roomy zostaną przywrócone na tyle szybko na ile to będzie możliwe.

Skoro już porozmawialiśmy o obecnej sytuacji chatu i o pierwszych krokach jakie zostaną przez nas podjęte, chciałbym przejść do wyjaśnienia jakie są nasze cele związane z tym systemem.

Chcemy stworzyć dobre miejsce do spotkania się z przyjaciółmi, z którymi będziesz grał.  Twoi przyjaciele powinni mieć możliwość przychodzenia ze swoimi przyjaciółmi i dobrymi graczami spotkanymi w swoich rozgrywkach. Dlaczego miałbyś nie móc zapraszać ludzi z community kiedy będziesz już w takim chat roomie?

W momencie zalogowania się do naszej gry powinieneś czuć, że jesteś otoczony przez aktywnych graczy, którzy lubią grac w LoLa w taki sam sposób jak ty. Powinieneś móc z łatwością przejść do gry z tymi ludźmi bez konieczności wysyłania wszystkim zaproszeń.

Nie ważne jak nazwiemy te pokoje pewne jest to, że powinny one służyć wam na wiele różnych sposobów. Gracze powinni móc grupy, które będą spełniać różne funkcje jak chociażby: grupa dla junglerów, kanał dla theorycraftingu na temat nowych postaci, grupa za pośrednictwem której szukałoby się teamu do rankedów/ARAMów, czy kanał dla trenerów i graczy dopiero uczących się grać w LoLa. Niektóre takie społeczności już istnieją w Lidze, ale bardzo ciężko nimi zarządzać.

Po głębszym zastanowieniu wydaje mi się, że dobrym punktem startowym do rozwiązania tych problemów będzie udostępnienie narzędzi dzięki którym uprawnieni gracze będą mogli zarządzać danym pokojem.

Obecnie czekam na feedback z waszej strony. Powiedzcie nam co chcielibyście zobaczyć w chat roomach  i jakie narzędzia mogłyby was wesprzeć w tworzeniu mocnych community. Cały czas pracujemy nad poprawkami i będziemy was na bieżąco informować o postępie prac.

Dzięki za wysłuchanie,

Riot Metasystem

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.