Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot modyfikuje zasady związane ze składami zespołów przed playoffami NA LCS

W ostatnim czasie niektóre ruchy e-sportowych drużyn, takie jak dodanie drugiego rezerwowego do Fnatic, czy aktywne wykorzystywanie rosteru znacznie bardziej licznego od standardowych pięciu osób przez Cloud 9, mogły wywoływać pewne zaskoczenie.

Wszystko przez to, że dotychczasowe zasady rozgrywek zakładały, że w najważniejszej części sezonu drużyna będzie mogła korzystać tylko z usług swojego podstawowego rosteru, a także jednego rezerwowego. Zmiany te zdają się jednak nabierać sensu w obliczu najnowszych rewelacji, według których zasady playoffów NA LCS na ten rok zostały zmodyfikowane w taki sposób by zezwalały one na wykorzystywanie również drugiego rezerwowego (w przypadku gdy pierwszy rezerwowy nie jest przypisany do danego regionu, zawarcie w rosterze drugiego rezerwowego jest wymagane). W zasadach możemy wyczytać, że przy wyborze takiego rezerwowego drużyna musi upewnić się, że wśród siedmiu graczy nadal znajduje się liczebna przewaga zawodników przypisanych do konkretnego regionu. Sam drugi rezerwowy został wprowadzony po to by zespół miał większe pole do manewru chcąc wystawić roster składający się z minimum trzech graczy ze swojego regionu, a sam rezerwowy będzie mógł być wykorzystany w grze gdy gracz z podstawowego składu nie będzie mógł wystąpić z powodu: choroby, problemów osobistych, czy jakiejś innej niemożności.

Póki co nie pojawiła się informacja o tym by przepisy innych lig czy też międzynarodowych turniejów zostały zmienione w podobny sposób, jednak w obliczu obecnie znanych faktów wydaje się, że taka decyzja została już podjęta.

źródło: =https://www.esportsheaven.com/features/riot-changes-ruling-to-allow-7-player-rosters-for-playoffs/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.