Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot i Marvel łączą siły by stworzyć komiks o Ashe

Dzisiaj Riot Games i Marvel oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie swojej współpracy mającej na celu rozbudowanie historii League of Legends i wprowadzenie jej do świata komiksu.

Pierwszą produkcją wynikającą z tej współpracy ma być komiks noszący nazwę “League of Legends: Ashe: Warmother” i jak sam tytuł wskazuje będzie on skupiał się na historii Ashe, liderki jednej z frakcji Freljordu.

Za sam komiks odpowiedzialny ma być pisarz Riotu Odin Shafer (w przeszłości odpowiedzialny za stworzenie historii  Tahm Kencha, Illaoi, Jhina, Kleda, Xayah, Rakana, Zoe i Aatroxa), za warstwę graficzną odpowiedzialna będzie Nina Vakueva znana przede wszystkim ze swojej pracy nad komiksem Heavy Vinyl, a za stworzeniem odpowiedniej czcionki zajmie się Cardinal Rae w przeszłości biorący udział w wielu projektach komiksowych. Wraz z zapowiedzią tego komiksu zawarto grafikę koncepcyjną prezentującą się następująco:

Cover of League of Legends Ashe Warmother

Komiks ten ma być wydawany epizodycznie i jego pierwszy odcinek opublikowany ma zostać 19 grudnia bieżącego roku, a całość dostępna ma być w maju 2019. Póki co nie wiadomo czy komiks ten zostanie przetłumaczony na inne języki, ani czy w ramach tej współpracy pojawią się jakieś kolejne produkcje.

źródło: =https://www.marvel.com/articles/comics/marvel-teams-up-with-riot-games-for-graphic-novels-based-on-league-of-legends

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.