Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Reworki Sivir i Garena, wyprzedaże skórek za 100 RP, SivHD i charytatywna akcja za 105000$, nowy kobiecy champion – RTwLoL #5

Piąty odcinek serii, której celem jest przypomnienie Wa najważniejszych wydarzeń sprzed roku. Rzeczy, które wydają się, że miały miejsce niedawno, okazują się być bardzo odległymi (biorąc pod uwagę tempo rozwoju League of Legends). Sprawdźcie więc czym żyła społeczność League of Legends we wrześniu 2013.

Rework Sivir

sivir Już sam początek września okazał się być prawdziwą bombą informacyjną dla wielu graczy. Pierwszego września 2013 roku huknęła informacja o reworku Sivir – Riot podał informację, że wprowadzi w życie zarówno rework graficzny (Sivir była w tamtym czasie jedną z najbardziej zapuszczonych graficznie postaci) oraz rework mechaniczny. Pomimo stosunkowo niewielkich zmian mechanicznych nowa Sivir jest nie tylko lepsza graficznie, ale także jej skillset wykazuje większą synergię i gra się nią zwyczajnie przyjemniej.

best zed pl

Mistrzostwa bohaterów

Równo rok temu rozpoczęliśmy pierwszą edycję mistrzostw bohaterów. Inicjatywa cieszyła się wyjątkową popularnością – w związku z czym zdecydowaliśmy się powtórzyć ją także w tym roku. Dla przypomnienia – w poprzednim roku w finale to Zed zajął pierwsze miejsce, a w ramach uczczenia jego zwycięstwa zorganizowaliśmy m.in. turniej Best Zed PL.

Masowe wyprzedaże na Garenie

nocturne Definitely not a Blitzcrank czy Zombie Ryze za 100 RP? Takie rzeczy tylko na Garenie. Żeby poznać pełną promocję zajrzyj koniecznie do tematu Wyprzedaż na Garenie – czyli zobaczcie jak traktowani są gracze w Azji

Update Garena

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Sivir – tak i w przypadku Garena Riot zdecydował się na pełną aktualizację tej postaci. Wraz ze znacznie ulepszonymi animacjami i grafikami, zmienione zostały także mechanika oraz skille. Drobne modyfikacje tak jak i poprzednio wpłynęły na znacznie lepszy odbiór całokształtu postaci).

xPeke MVP

xpekuh Po regularnym sezonie LCS 6 zespołów przystąpiło do walki o tytuł najlepszego z najlepszych. Od zdobytego miejsca zależał udział w Mistrzostwach Świata. Cały turniej rozgrywany był w formule bardzo podobnej do tej z obecnego roku. Całość zakończyła się wygraną Fnatic, które zdecydowanie pokonało Lemondogs. Ogromną rolę odegrał midlaner drużyny Fnatic – xPeke. Dzięki jego niesamowitej postawie Lemondogs zostało zmiażdżone, a sam gracz zasłużył na miano MVP.

Nowe efekty wizualne minionów

Minions-OP Zmiana drobna, ale jakże wymagana. To rok temu dokonano aktualizacji minionów. Pomimo, że większość z Was nie pamięta już tej drobnej modyfikacji, to należy wiedzieć, że był to jeden z pierwszych kroków do aktualizacji całej mapy Summoner’s Rift.

Samsung-Logo

Samsung wkracza w e-sport

Rok temu Samsung – jedna z największych firm branży elektronicznej rozpoczęła swój podbój sceny e-sportowej. Jej pierwszym krokiem było przejęcie dwóch obiecujących drużyn występujących dotychczas pod sztandarem MVP. Skład zespołu nazwanego “Samsung Galaxy Ozone” wyglądał następująco:

 

Kr Samsung przejmuje oba składy MVPHommeYoon Sung-young (윤성영)Top
Kr Samsung przejmuje oba składy MVPDanDyChoi In-kyu (최인규)Jungle
Kr Samsung przejmuje oba składy MVPDadeBae Uh-Jin (배어진)Mid
Kr Samsung przejmuje oba składy MVPimpGu Seung-bin (구승빈)AD
Kr Samsung przejmuje oba składy MVPMataCho Se-hyoung(조세형)Support
Kr Samsung przejmuje oba składy MVPLooperJang Hyeong-seok (장형석)Sub/Top

 

Nowa kobieca postać w League of Legends

a_girl_with_blue_hair_lips_eyes_and_skin_with_green_make-up_holding_a_crystal_dripping_blueness.1920x1200.7e1f5f1f Gracze uwielbiają wręcz spekulacje, a Riot uwielbia dostarczać graczom pożywki do spekulacji i różnych teorii spiskowych. Poniższe informacje zostały udostępnione rok temu – sprawdźcie czy zgadniecie jaka postać była zapowiadana 😉 :

  • Champion będzie kobietą
  • Określając czy będzie stała po stronie dobra czy zła określono ją jako „chaotyczną neutralną”
  • Prawdopodobnie poprzedzać ją będzie rozbudowana wzmianka fabularna (jak miało to miejsce m.in. przy Zacu czy Aatroxie)
  • Będzie się charakteryzowała specyficznym i unikalnym poczuciem humoru
  • Podczas tworzenia konceptu natchnienie czerpano z gatunku muzycznego „punk chick”
  • Prawdopodobnie będzie mieć niebieskie włosy
  • Można się spodziewać powiązań z Caitlyn (na zasadzie szeryf-ścigany).
  • Możliwe, że jest siostrą Vi

SivHD i ponad sto tysięcy dolarów

Polish money League of Legends nabierało mocy. Rok 2013 dobitnie pokazywał, że e-sport ma moc, a League of Legends toruje drogę do jego rozwoju. Streamerzy zyskiwali coraz większe znaczenie, a jednym z pubktów kulminacyjnych była akcja charytatywna zorganizowana przez SivHD, o której przeczytacie tutaj: Siv HD zebrał 105000$ w swoim evencie charytatywnym

Sjokz whips hair back and forth

Wybaczcie. Nie możemy się powstrzymać, żeby tego tu nie wstawić.

https://www.youtube.com/watch?v=buYYpem4t5E

Garść statystyk

10 najpopularniejszych championów - normale

leesinvaynecaitlynblitzcrankezrealzedasheaatroxthreshleona

10 championów z najwyższym win-ratio

fiorarammusamumukassadinjannawukongcorkishyvanasejuanivi

10 championów z najwyższym KDA

jarvanzacsejuanishenrammusamumunamihecarimshyvanasona

źródło: Statystyki pochodzą z patcha 3.11.0.317. Zostały pobrane z serwisu lolmatches.com

Spodobał Ci się wpis? Nie zapomnij udostępnić go swoim znajomym

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.