Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Reworki Poppy/Zileana/Viktora i nowe tryby gry

Po raz kolejny pracownicy Riotu podzielili się swoimi przemyśleniami (dostarczając nam też nowych informacji) na przeróżne tematy. Bez ociągania się więc przejdźmy do ich wypowiedzi,

Rework Zileana

Czy planujecie już przeprowadzenie reworka Zileana?

zilean___league_of_legends_by_tuksun-d3dk7okNa pewno chcielibyśmy przeprowadzić rework jego kitu, a nowa wersja tej postaci zdecydowanie powinna lepiej korzystać z konceptu maga czasu. Jednak nie przeprowadzimy go w tym roku z powodu reworków, które zostały już przez nas zaplanowane/zaczęte.

Zastanawialiśmy się czy postać ta nie powinna zostać zmieniona już w tym roku jednak zdecydowaliśmy się na inne championy. Obecnie przyglądamy się Poppy i choć wszelkie prace są na bardzo wczesnym poziomie muszę przyznać, że ma ona w sobie potencjał.

Rework Poppy

Musimy się zastanowić w jaki sposób zdefiniować styl gry tą postacią (co najprawdopodobniej będzie od nas wymagało dużej ilości pracy). Nie chcemy stworzyć z niej zwykłego fightera. Najprawdopodobniej by rozwiązać problemy związane bezpośrednio z tą postacią będziemy zmuszeni do zabrania lub bardzo mocnego zmodyfikowania takich umiejętności jak pasyw czy ult, co oznacza że musimy wymyślić coś ciekawego na ich miejsce. Oznacza to, że jej rework pewnie będzie jednym z większych jakie kiedykolwiek zrobiliśmy.

Tematycznie jest to stosunkowo ciekawa postać, jako Yordle Rycerz/Dyplomata. Warto jednak popracować trochę nad innymi aspektami jej konceptu (przykładowo jest ona córką mistrza kowalstwa).

Czy nie warto tak zmodyfikować obecnego ultimate’a w taki sposób aby dawał on tylko 60/70/80% redukcję z każdego źródła poza zaznaczonym celem?  Zdaje sobie sprawę, że taka wersja ultimate mogłaby nie być “najzdrowsza” dla gry, ale po głębszym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że obecnie to właśnie ulti definiuje styl gry Poppy.

Twój pomysł jest przykładem mocnego zmodyfikowania tego skilla. Musimy się jednak zastanowić czy rozwiązuje to wszystkie problemy zostawiając satysfakcjonującą umiejętność, która dobrze wpasowałaby się do nowej Poppy. Także wolałbym zmodyfikować ulta niż tworzyć nową umiejętność.

Rework Viktora

A jak sprawa się ma z zapowiedzianymi już zmianami w Viktorze? Nadal planujecie ich przeprowadzenie?

viktorTak, Viktor z pewnością jest kandydatem do otrzymania jakiegoś rodzaju zmian w gameplayu (w tym zmian w pasywce). Jednak wątpię, żeby zmiany te miały urosnąć do miana reworku. Chcemy zobaczyć ile możemy poprawić zmieniając same liczby zanim zabierzemy się za poważniejsze modyfikacje.

Nie mamy jeszcze jednak żadnych sprecyzowanych zmian. Możemy zwiększyć bazowe statystyki Viktora, zmienić pasywkę żeby hexrdzenie były bardziej przydatne w późniejszej fazie gry, zwiększy szybkość Q, czy zwiększyć zasię spelli. Oczywiście nie twierdzę, że któraś z tych zmian musi ujrzeć światło dzienne.

Aktualizacje graficzne Zileana/Viktora/Siona

sion_splash_by_narm-d58ki91Rozważaliśmy Zileana jako kandydata do VU.  Jednak wydaje mi się, że obecnie nie znajduje się on na liście najbliższych 8 aktualizacji graficznych (oczywiście jest to dość prowizoryczna lista i wszystko może ulec jeszcze zmianie).

Pracujemy także nad poprawkami graficznymi w Viktorze,  jednak z tego co mi wiadomo na dzień dzisiejszy planujemy ich premierę na następny rok.

Czy Sion w swojej nowej wersji nadal będzie posiadał strzały wbite w ciało?

Niestety nie. Ale coś innego będzie z niego wystawało (coś odrobinę bardziej przerażającego).

Nowe Fun Mody

Wyobraźcie sobie jak ciekawie grałoby się w tryb polegający na całkowitym usunięciu mgły wojny. Dodatkowo myślę, że takowy tryb nauczyłby niektórych jak ważna jest wizja.

Uważam, że tryb gry modyfikujący w jakiś sposób mgłę wojny jest dobrym pomysłem. Jednak całkowite jej usunięcie może być zwodnicze, gdyż nowi gracze mogli by mieć problemy w przystosowaniu się do normalnych rozgrywek gdzie taki poziom wizji jest niemożliwy do osiągnięcia.

Jednak faktycznie mogłoby to być dobre narzędzie do nauczania niedoświadczonych graczy. Powinniśmy w jakiś sposób nauczyć nowych graczy jak ważna jest wizja.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.