Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rework Soraki, Taric i Master Tier

Pracownicy Riotu dostarczyli nam kolejnej porcji informacji za pośrednictwem swoich postów zamieszczanych głównie na oficjalnym forum LoLa

Master Tier

Chciałbym coś wyjaśnić: master tier nie będzie miał żadnego ograniczenia jeśli chodzi o liczbę graczy w nim przebywających, jednak nie znaczy to że z tej dywizji nie będzie się dało spaść. Gracze, którzy osiągną Master Tiera będą mieli krótki okres ochronny, po którym będą narażenia na spadek jeśli ich poziom gry będzie odstawał (w negatywnym sensie) od poziomu ligi.

Czy spadek z a do D1 będzie traktowany w ten sam sposób co spadek z D5 do P1?

Czy możesz powiedzieć nam kiedy właściwie ten system zostanie wprowadzony?

System degradacji będzie działał na bardzo podobnej zasadzie jak w pozostałych tierach. Gracze będą spadać do D1 jeśli przegrają wystarczającą ilość gier w Masterze.

Planujemy w nadchodzących kilku dniach wprowadzić ten system na PBE.

Czemu wyszliście z tą inicjatywą kiedy sezon 4 chyli się ku końcowi? Nie lepiej było poczekać do sezonu 5 albo presezonu?

Obecny system Challengera wywołuje sporo problemów pod koniec sezonu dlatego zdecydowaliśmy się usprawnić go przed zakończeniem sezonu 4 (co pozwoli uniknąć nam przykrych sytuacji). Dodatkowo jesteśmy pewni, że tier ten zapełni się zaraz po jego wprowadzeniu.

Czy w nowym sezonie pierwsze 200 osób, które wygra promo na D1 zostanie od razu przeniesione do Challengera?

Nie do końca, pierwsze 200 osób po wygraniu promo na D1 zostanie przeniesione do Master tieru i dopiero kiedy challengerowy “zegar” (odliczający czas do najbliższych zmian w tym tierze) osiągnie 0  wejdą oni do Challengera.

Czy master tier będzie miał własną ramkę w ekranie ładowania (a może będzie ona taka sama jak w przypadku Challengera)?

Master Tier będzie miał własną ramkę.

Rework SorakiJeśli dobrze rozumiem to bonusowy armor w healu Soraki został umieszczony by zrekompensować bardzo duży CD. W takim razie w nowej wersji heal może nie mieć już bonusowego armora, gdyż zwyczajnie nie będzie już go potrzebował.

Bonusowy armor znalazł się w W po to żeby umiejętność ta bardziej przydawała się podczas walk.

Festive Maokai

Skoro teraz ulti Maokaia krąży wokół niego, to jego świąteczny skin powinien mieć model pociągu jeżdżący wokół niego podczas używania ultimate’a. Dokładniej chodzi mi o coś w tym stylu:

Świetny pomysł wprawdzie zazwyczaj nie modyfikujemy starych skórek, jednak postaram się wprowadzić tę zmianę.

Nagradzanie pozytywnych zachowań wśród graczy

Wspominaliście kiedyś, że w nowym systemie pozytywni gracze będą nagradzani. Czy możesz nam powiedzieć o jakich właściwie nagrodach mówimy?

Jeszcze niczego tak naprawdę nie ustaliliśmy. Rozważamy wprowadzenie systemu, który zapewni  zarówno wewnętrzne nagrody (status społeczny, dobra reputacja) jak i zewnętrzne (takie jak ikona przywoływacza przedstawiająca Barona w stroju Świętego Mikołaja).

Czy nie uważacie, że odznaki honoru są zbyt trudne do zdobycia i zatrzymania?

Obecnie około 20% graczy posiada odznaki honoru, jednak są to głównie ludzie grający Co-op vs AI lub ARAMa.

Chcemy tak zmodyfikować ten system by odznaki posiadało 20% graczy z każdej rodzaju queue, jednocześnie zapewniając ludziom większą motywację do jego używania.

 

Taric

Dość mocno zajmuje się obecnie designem Tarica, jednak projekt ten nie jest jeszcze na tyle zaawansowany bym mógł zdradzić wam jakieś szczegóły.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.