Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rework Sony i Ascension

Aktualizacja wprowadzona ostatnio na serwer testowy PBE była na tyle duża, że dwa newsy, które już zostały umieszczone na naszej stronie nie wystarczyły żeby opisać wszystkie zmiany. Zapraszam was więc do lektury co jeszcze przygotował dla nas Riot na PBE.

W clientcie pojawiły się nowe pliki wspominające o “Ascension”, czyli domniemanym nowym trybie, który może zostać za nie długo wprowadzony do League of Legends. Pliki te odnoszą się do mapy Dominiona czyli Crystal Scar, jednak nadal nie mamy na ten temat żadnych szczegółów (ani nawet potwierdzenia, że ten tryb gry faktycznie jest przygotowywany przez Riot).

Po wprowadzeniu patcha 4.12 na serwery live rework Sony powrócił na PBE wraz z aktualizacją jej modelu i kilkoma zmianami w balansie. O tych drugich wspomnimy za chwilę, a na razie przejdziemy do unowocześnionego modelu. Z pewnością zauważycie, że z podstawowej skórki zniknęły żółte końcówki włosów, jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce powrócą one do tego modelu (być może ich kolor nie będzie tak intensywny jak dotychczas). Dodatkowo warto mieć na uwadze, że zaprezentowane modele nie koniecznie są finalną wersją i może w nich zajść jeszcze spora liczba zmian.

Live vs PBE

Pentakill

Silent Night

Riot jest świadomy istnienia bugu z włosami w tej skórce.

Reszta skórek nie została jeszcze zaktualizowana w tym patchu.

Teraz przejdźmy do pozostałych zmian w balansie:

Sona

Hymn of Valor (Q) sonaq
  • Koszt many został zwiększony z 50/55/60/65/70 do 55/60/65/70/75
Aria of Perseverance (W) sonaw
  • Koszt many został zwiększony z 65/70/75/80/85 do 70/75/80/85/90
  • Ilość bazowa  przywracanego HP została zmniejszona z 25/50/75/100/125 (+0.25 AP) do 20/40/60/80/100 (+0.2 AP)

Rammus

Tremors (R) rammusr
  • Wbrew temu co wydawało się zaraz po wprowadzeniu patcha zasięg nie został zwiększony, a jedyną zmianą jest dodanie wskaźnika zasięgu, który pokazuje się po najechaniu kursorem na ikonę tej umiejętności.

 

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.