Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rewolucja w Korei – nowy system rozgrywek

KeSPA, Riot Games oraz OnGameNet ogłosiły zmiany jakie dotkną koreańskie rozgrywki w roku 2015. Przeobrażony zostanie przede wszystkim format turnieju, lecz oprócz tego nowości jest przynajmniej kilka.

Ustalona została między innymi minimalna wartość wynagrodzenia graczy i od teraz wynosić będzie 20 milionów koreańskich wonów (około 60 tysięcy złotych). Przedstawiono również system relegacji i promocji. Nowa będzie też nazwa – od teraz zmagania drużyn będą odbywać się pod nazwą League of Legends Challengers Korea. Ponadto w sezonie będą odbywać się nie trzy, lecz tylko dwie edycje (split wiosenny oraz letni analogicznie do systemu, który używany jest w amerykańskim i europejskim LCSie).

korea2014Jednak niewątpliwie najważniejszą zmianą jest format rozgrywek. Jak już zostało postanowione wcześniej w zawodach nie będą mogły wziąć udziału dwie drużyny z tej samej organizacji. Wymusiło to zmianę ilości dopuszczonych zespołów oraz przyswojenie nowego struktury turnieju. Toteż w następnej edycji wystąpi jedynie osiem formacji. Sześć z nich jest już potwierdzonych (Samsung, Najin, KT, CJ, SKT i Jin Air) ze względu na najlepsze występy w 2014 roku, bazując na Circuit Points. Natomiast pozostałe miejsca zostaną zapełnione drogą eliminacji. KeSPA (koreański związek e-sportowy) planuje jednak w najbliższej przyszłości rozszerzenie stawki do dziesięciu ekip. Niemniej na obecną chwilę planowane są zawody na osiem drużyn. Format rozgrywek ma przypominać chiński LPL (system ligowy każdy z każdym, a następnie play-offy dla czterech najlepszych ekip). Eliminacje zaś rozpoczną się już 17-18 listopada (pre-eliminacje), a zakończą 21-22 listopada (finał eliminacji).

ogn_skt_article_lol_leaguePo zakończonym splicie drużyny będą walczyć o spot w kolejnym sezonie w promocyjno-relegacyjnych zawodach, biorąc pod uwagę ich występy w minionej edycji.

Zmiany te są bardzo kontrowersyjne i już wcześniej pojawiały silne głosy sprzeciwu twierdzące, że takie przetasowania całkowicie wypiorą OGN z emocji i pozbawią koreańskie rozgrywki niepowtarzalnego klimatu. Czy podzielacie tę opinię? Piszcie w komentarzach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.