Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Reginald ukarany przez Riot

Riot oficjalnie poinformował o nałożeniu kary wynoszącej 2000 $ na trenera i właściciela Team SoloMid Andy’ego “Reginalda” Dina, w związku z zbyt wczesnym poinformowaniem o dołączeniu do drużyny koreańskiego supporta Hama “Lustboya” Jang-sika.

Jak możemy wyczytać w oficjalnym ogłoszeniu 20 Lipca, TSM poinformowało LCS o zamiarach pozyskania tego zawodnika do teamu. TSM miało wtedy otrzymać instrukcję zabraniające im ogłaszać dołączenie tego gracza do rostera do momentu wydania zgody przez LCS.  Mimo to już dwa dni później (kiedy to papierkowa robota nie była jeszcze skonczona, a LCS nie wydało swojej zgody) Reginald poinformował o tym fanów łamiąc tym samym bezpośrednie instrukcje wydane przez LCS – było to złamanie oficjalnego regulaminu LCS, a mianowicie przepisu umieszczonego w sekcji 10.2.14 brzmiącego następująco “Żaden członek teamu nie może odmówić lub nie zastosować się do instrukcji/decyzji wydanych przez władze LCS . Tego samego dnia wszystkie potrzebne papiery zostały wypełnione i władze LCS oficjalnie wydały zgodę na występy Lustboya w LCS.

Niektórzy z was mogą zastanawiać się dlaczego Riot chce żeby drużyny z LCS zwlekały z wydawaniem oficjalnych oświadczeń tego typu . Wszystko przez to, że każdy nowy gracz musi przejść przez sprawdzenie zachowania zanim zostanie wydana oficjalna zgoda na jego występy w LCS, w związku z czym Riot chce uniknąć sytuacji gdzie team oficjalnie ogłasza dołączenie do składu nowego zawodnika po czym jest on odrzucany przez ligę.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.