Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport ze Wschodu. Rozlosowano pary ćwierćfinałowe OGN.

Rywalizacja w najlepszej profesjonalnej lidze w Korei wkracza w decydującą fazę. Stawką najbliższych spotkań jest nie tylko tytuł mistrza letniej edycji rozgrywek, ale także przepustki na Mistrzostwa Świata, których końcowa część odbędzie się właśnie w Korei, w Busan oraz Seulu.

Na placu boju pozostało po fazie grupowej już tylko osiem zespołów, każdy z nich po cichu liczy na wygraną. Faworytem w dalszym ciągu pozostają formacje Samsung – obrońca tytułu Blue i półfinalista poprzedniej edycji White. Szyki zamierza pokrzyżować im SKT T1, które także doprowadziło dwie drużyny do decydującej części zmagań. Na dobre występy liczą też KT Rolster Arrows, Jin Air Stealths i organizacja Najin ze swoimi reprezentantami, czyli White Shield oraz Black Sword. Rywalizacja zapowiada się niesamowicie ekscytująco. Kto będzie grał z kim? Kto ma większe szanse na wygraną? Dlaczego? O tym możecie przeczytać niżej.

KTRolsterLogo std.pngKT Rolster Arrows vs Najin White ShieldNajin White Shieldlogo std.png

Jeszcze w poprzednim splicie murowanym faworytem tego starcia byłby Najin White Shield, ale od tego czasu minęło już kilka miesięcy i Biała Tarcza nie wygląda już na tak niesforsowaną jak wtedy. Zdobywcy drugiego miejsca w wiosennej edycji mają za sobą poważne męki w fazie grupowej i bardzo niepewny awans, który mogą zawdzięczać głównie swojej bratniej drużynie Black Sword i słabej dyspozycji rywali. Save, watch, Ggoong, Zefa i GorillA nie prezentują się w tym splicie dobrze, ale ta doświadczona ekipa ma wszelkie predyspozycje, by pokonać nowicjuszy z KT Arrows. Pytanie brzmi tylko, czy zespół ogranizacji KT Rolster da się pokonać. To już nie jest ten sam zespół, co w wiosennej edycji. Młodzi gracze wyraźnie nabrali doświadczenia, okrzepli, ale nadal popełniają błędy. Niemniej znakomity midlaner Rookie, doświadczony dżungler KakaO, coraz lepszy toplaner ssumday oraz mocny botlane złożony z Arrowa i Hachaniego na pewną będą wymagającym przeciwnikiem. Podsumowując mecz ten będzie bardzo zacięty, chyba, że któraś z formacji nie przygotuje wystarczająco wysokiej formy na to starcie, jednakże to młodzi gniewni z KT Rolster Arrows są według mnie w lepszej sytuacji przed spotkaniem i to ich wygraną przewiduję.

Przewidywany zwycięzca: KT Rolster Arrows (55%)

Data rozgrywania spotkania: środa 16.07. 12.00

Najin Black Swordlogo std.pngNajin Black Sword vs SKT T1 SSKT1Logo std.png

Jest to kolejna wyrównana para. Co prawda Najin Black Sword bardzo wyraźnie zwyciężył w swojej grupie, ale okazała się ona zaskakująco słaba. Ani KT Rolster Bullets, ani Jin Air Falcons, ani nawet Najin White Shield nie przygotowały na ten split dobrej, równej formy. Niemniej Black Sword po zmianach w składzie wygląda na papierze mocno, a ich gra staje się z kolejki na kolejkę lepsza. Trzeba przyznać, że utalentowani KurO na midzie i ohq na pozycji strzelca wspierani przez Lee, Duke’a oraz doświadczonego Caina są tym, czego organizacja szukała, wymieniając swój skład. Ciężko jednak w pełni obiektywnie ocenić siłę tego zespołu. Tymczasem SKT T1 S w swojej grupie przegrało rywalizację tylko z Samsungiem White, eliminując CJ Entus Frost z dalszej rywalizacji. Trzeba przyznać, że nieco niedoceniana drużyna mająca w składzie m.in. Eazyhoona, Marina czy Wolfa ma ogromne możliwości, ale także dość zauważalne braki. Bliźniaczy zespół SKT T1 K popełnia w dalszym ciągu mnóstwo błędów, ale jeśli drużynie uda się ich ustrzec to ten ćwierćfinał może być niezwykle zacięty.

Przewidywany zwycięzca: Najin Black Sword (55%)

Data rozgrywania spotkania: piątek 18.07. 12.00

SG Whitelogo std.pngSamsung Galaxy White vs SKT T1 KSKT1Logo std.png

W tym splicie ćwierćfinały dobrały się bardzo interesująco. Od pewnego czasu można zauważyć bowiem, że drużyny formacji Samsung są najmocniejszymi zespołami w stawce. Tymczasem przewrotny los skojarzył zespół tej organizacji z bodaj najpoważniejszym kandydatem na unicestwienie monopolu Samsunga już w ćwierćfinale. SKT T1 K nie zaprezentowało się w fazie grupowej korzystnie. Bardzo nieprzyjemna porażka z Blue oraz niespodziewane kłopoty w starciu z Incredible Miracle #1 stawiają pod poważnym znakiem zapytania występ tego zespołu w półfinale. Na drodze Fakera i spółki stanął bowiem bardzo poważny kandydat do wygranej w całym splicie – Samsung White, który uznawany jest za niemal tak silny jak Samsung Blue, zwycięzca poprzedniej edycji. Nie bez racji. Wielką siłą zespołów tej organizacji jest szybkie dostosowanie się do zmian, których jest ostatnio dość dużo, a mając na uwadze wspaniałe umiejętności mechaniczne zawodników White to SKT T1 K jest w poważnych tarapatach. Mata bowiem jest uznawany za obecnie najlepszego supporta na świecie, na linii partneruje mu znakomity strzelec Imp, a PawN, Looper i DanDy także uznawani są za jednych z najwspanialszych graczy na swoich pozycjach. SKT T1 K czeka dużo pracy przed tym starciem, a Samsung White na pewno nie będzie przez ten czas próżnował.

Przewidywany zwycięzca: Samsung Galaxy White (60%)

Data rozgrywania spotkania: środa 23.07. 12.00

SG Whitelogo std.pngSamsung Galaxy Blue vs Jin Air Green Wings StealthJAGlogo std.png

Na sam koniec swój ćwierćfinał rozegra obrońca trofeum. Faworyt w tym spotkaniu wydaje się być tylko jeden. Zwycięzcy poprzedniego splitu dysponują niesamowitym potencjałem. Składu tego zespołu nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi koreańskiej sceny: imiona (czy może raczej nicki) Acorna, Dade, Spirita, Defta czy Hearta mówią same za siebie. Ciężko wyobrazić sobie, żeby Jin Air Stealth miał wyeliminować Blue w tym Bo5. Drużyna niesiona przez niemal legendarnego strzelca – Cpt. Jacka w żadnym aspekcie nie może równać się z mistrzowskim zestawieniem obrońcy tytułu. Niemniej Stealth dysponują ciekawym składem: Trace, Chaser, Fly, Chei i wspomniany Cpt. Jack byli przecież w stanie wyeliminować CJ Entus Blaze z takimi sławami jak Flame czy Ambition w składzie. Nie można powiedzieć, że są w tym ćwierćfinale całkowicie pozbawieni szans, ale ich wygrana będzie graniczyła z cudem. Kto z nas jednak nie lubi niespodzianek?

Przewidywany zwycięzca: Samsung Galaxy Blue (80%)

Data rozegrania spotkania: piątek 25.08. 12.00 

Powtórki meczów OGN zaczynają się o 18.00 tego samego dnia, w którym rozgrywane są spotkania.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.