Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport ze Wschodu – powrót Varusa, Lux, Blitza i Jayce’a

Wielu z Was zapewne ogląda rozgrywki LCS i pewnie każdy z Was zastanawiał się kiedyś dlaczego zawodowi gracze grają tak niewielką pulą bohaterów. Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona, ale my w tym artykule zajmiemy się czymś zupełnie innym, a mianowicie niestandardowymi pickami. W tym tygodniu mamy prawdziwe pole do popisu, bo na koreańskiej scenie kilkukrotnie mogliśmy doświadczyć innowacyjnych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się o nich napisać.

VARUS

Dość dawno niewidziany na najwyższym poziomie strzelec zanotował swój powrót w drugim starciu Samsung Blue z drużyną Incredible Miracle #2. Na grę Varusem zdecydował się znakomity ADC obrońcy tytułu – Deft. Znany ze świetnego pozycjonowania w walkach drużynowych strzelec Blue zanotował statystyki 4/2/13, mając przeciwko sobie Kog’Mawa i Blitzcranka, a także Syndrę, Lee Sina i Dr. Mundo. Samsung Blue zwyciężyło w tym starciu. Czyżby Varus miał powrócić do mety? W końcu dobrze współdziała z BoTRKiem, a brak możliwości ucieczki nie jest już tak wielką wadą jak jeszcze niedawno…

LUX

Pani Światłości nie widzieliśmy na zawodowej scenie od bardzo długiego czasu. Tymczasem w tym tygodniu Lux została wybrana przez Frozena, midlanera Incredible Miracle #2 na pierwszej mapie granej przeciwko Samsungowi Blue. Statystyki gracza środkowej alei mówią wszystko – Frozen legitymując się wynikiem 7/1/6 poprowadził swój zespół do wygranej w pierwszym starciu z obrońcą tytułu. Lux spisała się znakomicie, a jej wybór zupełnie zaskoczył przeciwników IM #2. Lux zawsze była bardzo lubiana w koreańskim regionie, ale czy szykuje się ofensywa Pani Światłości, czy może to tylko jednorazowy wyskok?

BLITZCRANK

O ile dwa pierwsze picki spisały się w swoich spotkaniach wyśmienicie, to Blitzcrank niestety nie może zapisać swojego powrotu do udanych. Oczywiście czasami widujemy go jeszcze w europejskich rozgrywkach, kiedy na jego wybranie zdecyduje się Jree, ale dzieje się to ostatnio naprawdę rzadko. Blitz został całkowicie zdeklasowany przez Thresha w roli chwytającego wspierającego i nie wydaje się, żeby mógł się podnieść bez pomocy Riotu. Potwierdza to mecz pomiędzy Incredible Miracle #2 i Samsung Blue, kiedy to Blitzcrank został sytuacyjnie wybrany przeciwko Varusowi. Nie spełnił jednak swojej roli i zakończył mecz z porażką i statystykami 1/3/4.

JAYCE

MidKing po raz kolejny zdecydował się zaskoczyć nas niekonwencjonalnym zagraniem. Zawodnik środkowej alei występujący w MKZ nie zraził się niepowodzeniem swojej Morgany i tym razem zdecydował się na Jayce’a. Co prawda zmiany w przedmiotach dla ADC wieszczyły powrót Obrońcy Piltover, ale spotkanie pomiędzy MKZ a Jin Air Stealths nie potwiedziło tych pogłosek. Jayce wypadł słabo na tle Orianny. Nie mając wystarczającego wpływu na grę skończył mecz ze statami 2/4/3 i przegraną. Teraz jednak ogłoszone zostały zmiany w Muramanie, więc może jednak ujrzymy jeszcze Jayce’a na profesjonalnej scenie.

Koreański niszczyciel


(OGN) W ostatnim czasie Twitch dał się poznać jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy ADC w League of Legends. Nie zawsze jednak tak przecież było. Jeszcze jakiś czas temu osoby wybierające śmierdzącego szczurka były uważane przez wielu graczy za co najmniej niepełnosprytne. Warto jednak wspomnieć, że Twitch przez cały ten czas był wybierany w Korei. Oczywiście jego popularność była znacznie mniejsza, ale dało się zauważyć jego obecność od czasu do czasu nawet na najwyższym poziomie rozgrywek. Korea zawsze darzyła szczura sympatią, szczególnie tego bohatera upodobał sobie Imp, który ponownie spopularyzował tę postać na międzynarodowej scenie. To właśnie strzelec grający w Samsung Galaxy White zaczął grać Twitchem regularnie i zaprezentował gigantyczny potencjał, jaki drzemie w tym niepozornym bohaterze.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.