Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport ze Wschodu – najlepsze ligi z pierwszymi półfinalistami

Tak jak pisaliśmy wcześniej rozgrywki OGN i GPL weszły w decydującą fazę. Rozegrane zostały pierwsze mecze ćwierćfinałowe, które wyłoniły część półfinalistów. Większość ze spotkań zapewniła nam wiele emocji. Także LPL nieubłaganie zbliża się do decydującej fazy play-off i zdaje się, że ewidentnie wyklarowały się trzy najlepsze zespoły chińskich rozgrywek, choć oczywiście nadal jeszcze wiele może się zdarzyć. Zapraszamy więc na kolejny “Raport ze Wschodu”.

Wydarzenia tygodnia

(OGN) KT Arrows zwycięzcą pierwszego ćwierćfinału

KT Arrows w niesamowicie interesującym starciu z Najin White Shield przegrywali już 0-2. Młody zespół organizacji KT Rolster podniósł się jednak z kolan, wygrał rywalizację 3-2 i awansował do półfinału. Zwycięstwo w tym starciu zdecydowało się w piątej grze przeprowadzanej metodą “blind picku”, co dodatkowo wzmożyło emocje.

(OGN) Zaskakująca wygrana SKT T1 S

Faworytem spotkania pomiędzy SKT T1 S a Najin Black Sword był, choć w nieznacznym stopniu, ten drugi zespół. Mecz potoczył się jednak inaczej i po bardzo zaciętej rywalizacji górą okazała się drużyna SKT T1 S. O wygranej 3-2 również zdecydował ekscytujący “blind pick”.

(OGN) Pozostałe ćwierćfinały w tym tygodniu

Mecze pomiędzy Samsung White a SKT T1 K oraz pomiędzy Samsung Blue i Jin Air Stealths zostaną rozegrane odpowiednio w środę i piątek. Starcia zapowiadają się bardzo ciekawie i gorąco zachęcamy do oglądania tych spotkań oraz czytania naszych relacji i analiz.

(OGN) Sprawozdanie z meczów ćwierćfinałowych już wkrótce

W oddzielnym “Raporcie ze Wschodu” ukaże się opis i analiza ćwierćfinałowych meczów OGN. Artykuł zostanie opublikowany po wszystkich meczach ćwierćfinałowych.

(GPL) Pewne zwycięstwo TPA

Spośród wszystkich ćwierćfinałów play-offów profesjonalnych azjatyckich lig tylko jedno spotkanie okazało się całkiem jednostronnym widowiskiem. Taipei Assassins nie dało żadnych szans Insidious Gaming, pewnie zwyciężając 3-0.

(GPL) Bratobójczy pojedynek drużyn z Saigonu

W starciu dwóch wietnamskich zespołów górą było Saigon Fantastic Five, które po zaciętym pojedynku wygrało 3-2 z Saigon Jokers, zapewniając sobie awans do półfinału, w którym wietnamską Fantastyczną Piątkę czeka starcie z faworytem rozgrywek – Taipei Assassins.

(GPL) Druga para półfinałowa w tym tygodniu

Analogicznie do OGNu niebawem rozegrane zostaną dwa pozostałe ćwierćfinały GPL, których zwycięzcy uformują drugą parę półfinałową. Prawdziwe emocje w południowo-wschodniej lidze LoLa powinny zacząć się dopiero od fazy półfinałowej, ale ćwierćfinałowe spotkania również zapowiadają się dość ciekawie.

(LPL) Trzy drużyny na czele LPL

Sytuacja w LPL nieco się wyjaśniła. Na czele tabeli znajdują się formacje Team WE (16 pkt.) i Edward Gaming (16 pkt.), a zaraz za nimi plasuje się OMG (15 pkt.). Zapowiada się bardzo interesująca walka o mistrzostwo LPL.

(LPL) ... a reszta dużo słabiej

Za tymi trzema zespołami plasują się drużyny Royal Club (11 pkt.), Invictus Gaming (10 pkt.) i LGD (9 pkt.) i wydaje się, że to one stoczą walkę o ostatnie miejsce gwarantujące miejsce w play-offach. A może któryś z liderów złapie zadyszkę?

Droga do Mistrzostw Świata

OGN Play-offs

OGN bracket

GPL Play-offs

GPL bracket

Co warto oglądać?

(OGN) Samsung White vs SKT T1 K (ćwierćfinał) – środa 25.07. 12.00

(GPL) AHQ Fighter vs Neolution e-sports (ćwierćfinał) – czwartek 26.07. 12.00

(OGN) Samsung Blue vs Jin Air Stealths (ćwierćfinał) – piątek 27.07. 12.00

(GPL) AHQ e-sports Club vs Bangkok Titans (ćwierćfinał) – piątek 27.07. 12.00

(LPL) Team WE vs OMG – piątek 27.07. 13.00

(LPL) Edward Gaming vs Invictus Gaming – sobota 28.07. 13.00

(LPL) Team WE vs Royal Club – niedziela 29.07. 13.00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.