Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport z Korei – przegląd grup letniej edycji OGN 2014

Letnia edycja OGN 2014 nareszcie ruszyła! Ten sezon koreańskiej zawodowej ligi zapowiada się na jeden z ciekawszych w historii rozgrywek. Ponadto to właśnie tutaj ma swoje źródło większość zmian w mecie, oglądając OGN możesz być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w świecie League of Legends. Pamiętaj, że zmagania toczą się nie tylko o miano najlepszej koreańskiej drużyny, ale także o wyjazd na Mistrzostwa Świata!

GRUPA A

(kliknięcie w link spowoduje przeniesienie na stronę Gamepedii, gdzie możecie znaleźć więcej informacji o zespołach)

Spośród tych drużyn niezwykle łatwo wyróżnić faworytów. Samsung Blue, obrońcy tytułu, są bowiem w świetnej formie i znakomicie dostosowują się do mety. Gracze tej formacji na pewno będą chcieli powtórzyć sukces z wiosennych rozgrywek. Także SKT T1 K wraca do dobrej dyspozycji, zawodnicy tej drużyny jeszcze nie prezentują się tak dobrze jak niespełna rok temu, gdy zwyciężali w OGN, a potem w Mistrzostwach Świata, ale zdają się zmierzać w dobrym kierunku. Tymczasem dwa zespoły spod znaku Incredible Miracle są w tym zestawieniu skazywane na porażkę. Są to drużyny, które regularnie występują w rozgrywkach, ale rzadko wychodzą z grupy, lecz kto wie, może tym razem odmłodzone ostatnio formacje sprawią niespodziankę?

Przewidywana kolejność:

1. Samsung Blue 2. SKT T1 K 3. Incredible Miracle #1 4. Incredible Miracle #2

 

GRUPA B


Jest to bardzo ciekawa grupa z dwoma zespołami reprezentującymi ugrupowanie Najin. White Shield niedawno wystąpiło w finale wiosennej edycji OGN, jednak gracze tego zespołu zaprezentowali się w nim dosyć przeciętnie. Nadal jednak w drodze do finału pokonali wiele bardzo mocnych ekip, w tym grupowych rywali, czyli KT Bullets czy też CJ Entrus Blaze. Tymczasem zespół Najin Black Sword zawiódł w poprzednim splicie, co poskutkowało zmianą niemal całego składu. Nowe zestawienie zawodników może nic nie mówić laikowi, ale w praktyce wygląda bardzo mocno, co gracze udowodnili w kwalifikacjach, deklasując przeciwników. Tymczasem wspomniane już KT Bullets również nie uchroniło się przed zmianami w składzie, które jednak w konsekwencji powinny wyjść drużynie na dobre. W tym gronie Jin Air Falcons wyglądają dosyć mizernie, ale zestawienie dwóch doświadczonych graczy: GankedbyMom i XD z utalentowanymi młokosami może wypalić, więc nie można ich spisywać na straty.

Przewidywana kolejność:

1. Najin White Shield 2. Najin Black Sword 3. KT Rolster Bullets 4. Jin Air Falcons

 

GRUPA C

To zestawienie również wygląda niesamowicie interesująco. Samsung White (wcześniej Samsung Galaxy Ozone) występował w poprzedniej edycji w półfinale, gdzie uległ późniejszemu zwycięzcy – Samsungowi Blue. Co ciekawe, eksperci uznają ten zespół za równie dobry jak jego bliźniacza formacja Blue. Także CJ Entus Frost wydaje się niezwykle groźne z wracającymi do dobrej dyspozycji legendami Shy’em i Madlifem w składzie. Zespół uzupełniony o CoCo, Swifta i Space’a na papierze wygląda bardzo interesująco. Kolejnym poważnym kandydatem do wyjścia z grupy jest SKT T1 S. Drugi zespół organizacji SKT już w poprzednich rozgrywkach zaprezentował się ciekawie, a teraz wzmocniony nabytymi doświadczeniami może okazać się czarnym koniem rozgrywek. W tej grupie amatorska drużyna BigFile Miracle wydaje się skazana na pożarcie, ale kto z nas nie uwielbia niespodzianek?

Przewidywana kolejność:

1. Samsung White 2. SKT T1 S 3. CJ Entus Frost 4. BigFile Miracle

 

GRUPA D

Sytuacja ułożyła się tak, że mamy dwie grupy śmierci i dwa zestawienia nieco słabsze, co oczywiście nie oznacza, że zespoły z grupy D są słabe. CJ Entus Blaze grało w wiosennym splicie w półfinale i wydaje się, że tylko poskromienie ego sololanerów (Flame i Ambition) dzieli ich od najwyższego poziomu. Tymczasem KT Arrows wydaje się bardzo utalentowanym zespołem. Debiutanci poprzednich rozgrywek dotarli do ćwierćfinału (wyszli z 1. miejsca z grupy z SKT T1 K), pozostawiając sobie bardzo dobre wrażenie, a bogatsi o doświadczenie mogą tym razem śmiało celować w najlepszą czwórkę. Nie można jednak lekceważyć Jin Air Stealths z wracającym do rozgrywek OGN Cpt. Jackiem oraz MKZ opartego na byłym midlanerze Incredible Miracle – MidKingu. Niemniej typy na wyjście z grupy wydają się niemal pewne.

Przewidywana kolejność:

1. KT Arrows 2. CJ Entus Blaze 3. Jin Air Stealths 4. MKZ

 

 

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o koreańskich rozgrywkach:

Przebieg wiosennego splitu: OGN Spring Split 2014 

Wszystko o letniej edycji (statystyki, terminarz, wyniki): OGN Summer Split 2014

Oficjalny kanał OGN na Twitch.tv: http://www.twitch.tv/ongamenet

Powtórki spotkań OGN na Twitch.tv: OGN VODs

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.