Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przyszłość Vilemawa, kolejne szczegóły przed-sezonowych zmian

Na oficjalnym forum League of Legends pojawiła się kolejna odsłona wpisu mówiące o najnowszych przemyśleniach Riotu na rozmaite tematy związane z gameplayem.

Pierwszym poruszonym tym razem tematem są zmiany nadchodzące na PBE – w następny wtorek powinniśmy doczekać się niezwykle dużej aktualizacji przynoszącej ze sobą zarówno zmiany przed-sezonu 2020 jak i drugi zestaw postaci TFT. Następnie drugi zestaw postaci z TFT ma trafić na serwery live już w patchu 9.22, a na zmiany przed-sezonowe przyjdzie nam poczekać do aktualizacji 9.23. Dodatkowo ujawniono kilka nowych szczegółów związanych z przed-sezonowymi zmianami:

  • Pojawianie się Smoków Żywiołów – wraz ze zmianami pierwsze trzy smoki pojawiające się na planszy będą zawsze unikalne.
  • Zmiany w XP pochodzącym od minionów – wraz ze zmianami solo linie powinny otrzymywać o około 2% więcej XP, duo linie o około 2.4% mniej XP, a jungle’a o około 4% mniej XP, natomiast punkt w którym zyskujemy 2 poziom powinien pozostać niezmieniony, jako że uznano iż jest on dość istotny i nie chciano zmuszać graczy do ponownej jego nauki.Drobne zmiany zajdą również w ilości XP jakie junglerzy będą czerpać z konkretnych obozów – Krugi powinny przyznawać mniej XP, za to Gromp więcej.

Drugim i zarazem ostatnim poruszonym tematem jest możliwość powrotu w przyszłości do gry Vilemawa, który zniknie z League of Legends wraz z zapowiedzianym usunięciem Twisted Treeline. Riot chce w jakiś sposób zachować w grze tego potwora, jednak póki co nie zdecydowano w jakiej formie powinien on pozostać w grze – rozważane są takie rozwiązania jak sprawienie, że w pewnych okolicznościach będzie ona alternatywą dla Barona, dodanie jej jako bossa w późnej fazie TFT lub bossa w limitowanym trybie gry. Przy tym Rioter podkreślił, że jest to projekt na którego premierę przyjdzie nam najpewniej sporo poczekać nawet jeśli Riot szybko wpadnie na odpowiedni pomysł, jako że będzie on dość czasochłonny i zazwyczaj tego typu zmiana byłaby częścią przed-sezonu.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/yAQGW1k0-quick-gameplay-thoughts-october-18

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.