Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przyszłość Counter Logic Gaming

Odejście Niena wywołało lawinę spekulacji na temat jego następcy w Counter Logic Gaming. Postaram się przybliżyć wam sylwetki najpopularniejszych kandydatów i pokrótce je omówić. Oczywiście należy pamiętać, że wszystko to są tylko domysły oparte na tweetach MonteCristo (zdradził on gdzie drużyna poszuka nowego zawodnika). Przejdźmy więc do kandydatów:

MaKNooN:

Temat ewentualnego dołączenia tego zawodnika do CLG powrócił wraz z odejściem Niena (powrócił gdyż podobne spekulacje były prowadzone gdy HotShotGG przeszedł na emeryturę). Jest to bardzo dobry i doświadczony zawodnik, który dodatkowo od stycznia, kiedy to odszedł z CJ Entus Frost jest wolnym zawodnikiem (według MonteCristo tylko tacy zawodnicy wchodzą w grę). Wiadomo też, że sam MonteCristo (trener CLG) wydaje się być zafascynowany graczami koreańskimi co pewnie także zwiększa szansę tego zawodnika.

Zorozero:

Jest to kolejny bardzo poważny kandydat na dojście do CLG. Już od czasów jego występów w Lemondogs (w barwach tej drużyny występował nawet na Mistrzostwach Świata) jest on uważany za jednego z najlepszych topów w Europie. Jako, że we wczorajszym Bo5 jego drużyna (Ninjas in Pyjamas) przegrała z Millenium zawodnik ten zaczął być brany pod uwagę jako następca Niena (gdyby NiP wygrało bardzo poważnym kandydatem byłby Kev1n). Za Zorozero przemawiają dodatkowo dwa fakty, po pierwsze ma on już wypracowaną synergię z obecnym junglerem CLG dexterem, a w dodatku podobnie jak MakNooN mógłby grać na topie co nie zmuszałoby Linka do przenosin z mida na topa.

HotShotGG:

Pomysł powrotu do głównego składu HotShota wydaje się być trochę abstrakcyjny jednak wypada o nim wspomnieć. Tak naprawdę ciężko stwierdzić na jakiej pozycji mógłby on występować (mid czy może top ?). Obie opcje mają jednak jakieś wady. W przypadku powrotu George’a na topa musiałby z powrotem nauczyć się grać na górnej alei (mimo iż grał on kiedyś na tej pozycji to wydaje się, że nawet na SoloQ nie gra on już na tej pozycji). Drugie rozwiązanie zmuszałoby obecnego midlanera do zmiany pozycji, a sam HotShot nie poradził sobie zbyt dobrze na tej pozycji kiedy z konieczności musiał zastąpić dextera. Jeśli chodzi o plusy takiego rozwiązania to zawodnik ten cały czas jest blisko drużyny, a także mógłby wspomóc kolegów z drużyny swoim ogromnym doświadczeniem.

Yazuki:

Kolejnym kandydatem jest obecny top laner Cloud 9 Tempest (będzie on brany pod uwagę tylko w wypadku porażki z Evil Geniuses). Zawodnik ten znany jest przede wszystkim z występów w Cloud 9 (był on częścią pierwszego składu tej drużyny). Wydaje się on być najlepszą możliwość ze sceny amerykańskiego Challanger Series jednak wydaje się, że nie jest on lepszym zawodnikiem od innych kandydatów.

Jwaow:

Obecny top laner Gamers 2 (drużyna Ocelote’a) od dawna uznawany jest za bardzo utalentowanego gracza górnej alei. Ma to miano zapracował dzięki świetnym występom w TCM (wygrał z tą drużyną Season 4 Spring Promotion Qualifier). Był on także brany pod uwagę podczas tworzenia europejskiego super teamu (z tej idei narodziło się obecne Alliance). Mimo iż posiada on obecnie drużynę dołączenie do CLG byłoby dla tego zawodnika wielką szansą, jednak nie zgadza się on z wpisem MonteCristo na temat poszukiwań nowego zawodnika (nie jest on zawodnikiem biorącym udział w turnieju relegacyjnym)

Odoamne:

Zawodnik Cloud 9 Eclipse był świetnym zawodnikiem SoloQ, który udanie przeszedł na scenę e-sportową. W finałach europejskiego Challanger Series wygrał on wraz z C9E w finale z Ninjas in Pyjamas (jest to o tyle ważne, że zawodnik ten z powodzeniem rywalizował z jednym z poważniejszych kandydatów jakim jest Zorozero). W wypadku gdy C9E nie pokona Supa Hot Crew może stać się on poważnym kandydatem (zwłaszcza gdyby okazało się, że z jakiegoś powodu Zorozero nie byłby zainteresowany miejscem w CLG).

wingsofdeathx:

Wydaje się być on najpoważniejszym kandydatem wśród zawodników z amerykańskiego Challangera. Do niedawna zawodnik ten pełnił funkcje suba w Team Solo Mid. Co ciekawe coraz więcej osób wydaje się optować właśnie za tym zawodnikiem (między innymi obecny support CLG Aphormoo włączył się w ten trend zamieszczając na swoim Twitterze, krótką notkę o treści “つ ◕_◕ ༽つ CLG Wingsofdeathx つ ◕_◕ ༽つ”).

ZionSpartan:

Nie ma żadnych wątpliwości, że ten Zion może być brany pod uwagę tylko w przypadku odpadnięcia Team Coast z LCS (o miejsce w LCS drużyna ta będzie walczyła z compLexity.Black drużyną znanego z występów w DragonBorns Brokensharda). Sam zawodnik wydaje się trochę marnować w obecnej drużynie jednak nie wydaje mi się żeby miał on duże szansę na zagoszczenie w składzie CLG. Zwyczajnie wydaje się, że jego styl gry nie jest dokładnie taki jaki jest poszukiwany przez CLG. Wprawdzie Zion świetnie spisuje się kiedy w swoje ręce otrzymuje postać, którą zdolny będzie pociągnąć w pojedynkę swój zespół do zwycięstwa (taką postacią jest przykładowo Jax) jednak już przy postaciach bardziej tankowatych postaciach nie wydaje się on spisywać aż tak dobrze.

Shiphtur:

Listę zawodników branych pod uwagę na mida zaczynamy od kolegi z drużyny poprzedniego kandydata. Podobnie jak ZionSpartan, Shiphtur wydaje się odstawać poziomem od reszty Coast. Jest to zawodnik, który prawie na pewno poradziłby sobie w CLG jednak nie wiemy czy Coast odpadnie z LCS (co jest wymagane by był on brany pod uwagę), a także nie wiadomo czy Link poradziłby sobie tak samo dobrze na górnej alei jak na środkowej.

Mancloud:

Mancloud w CLG jest raczej mało prawdopodobnym scenariuszem. Owszem wydaje się, że są całkiem duże szanse, że XDG przegra decydujące mecze z chińskim LMQ. Jednak czy zawodnik ten wzmocniłby trzecią drużynę amerykańskich LCSów ? . Owszem Mancloud w pierwszym swoim splicie LCS był wyróżniającym się mid lanerem jednak ostatnio podobnie jak cała jego drużyna zdecydowanie zawodził (wydawał się on przegrywać nawet pojedynki 1v1). Nie wykluczone, że taki stan rzeczy spowodowany jest ciągłymi zawirowaniami w składzie i sporymi problemami XDG, a sam zawodnik w nowej drużynie pokazałby pełnie swoich możliwości.

Inni zawodnicy:
Kto jeszcze mógłby zostać nowym zawodnikiem CLG ? Cóż wczoraj po przegranej NiPu kandydatem stał się także Nukeduck (ma on praktycznie identyczne zalety jak Zorozero jednak jego przyjście zmusiło by Linka do zmiany pozycji). W przypadku porażki C9E kandydatem stałby się także Febiven, a natomiast przy porażce SHC takowymi staliby się Mimer i nasz rodak SELFIE. W ostatnim meczu relegacyjnym w Europie zmierzą się Denial z Copenhagen Wolves. Z tych drużyn na odpowiedniej pozycji grają: YoungBuck, cowTard, niQ760 i Babunia. Jacy zawodnicy z Ameryki nie zostali jeszcze omówieni ? Cóż na odpowiednich pozycjach grają jeszcze:
Benny,Innox,Pobelter,Bischu,Westrice i PR0LLY (nie wliczam zawodników LMQ gdyż mieli by oni prawdopodobnie problemy z komunikacją).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.