Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przewodnik po MSI

Kto zapanuje nad Rift, gdy szóstka regionalnych mistrzów zmierzy się podczas międzynarodowego starcia w Szanghaju w Chinach? Witamy w League of Legends Mid-Season Invitational 2016 (MSI).

Kto gra w Mid-Season Invitational?

Sześciu regionalnych mistrzów: jedna drużyna z Ameryki Północnej (LCS NA), jedna drużyna z Europy (LCS EU), jedna drużyna z Chin (LPL), jedna drużyna z Korei (LCK) i jedna drużyna z regionu LMS (w skład którego wchodzą Tajwan, Hongkong i Makau) oraz dodatkowe miejsce, które zostanie zajęte na International Wild Card Invitational, który odbędzie się od 16 do 23 kwietnia w Meksyku.

Następujące drużyny już zakwalifikowały się do MSI:

Europa (LCS EU) – G2 Esports
Ameryka Północna (LCS NA) – Counter Logic Gaming
Tajwan, Hongkong, Makau (LMS) – Flash Wolves
Korea (LCK) – SK Telecom T1
Chiny (LPL) – Royal Never Give Up
Turcja (TCL) – SuperMassive

O co grają?

Od tego roku rezultaty z MSI będą bezpośrednio wpływać na mistrzostwa świata (Mistrzostwa). Zespoły, które awansują do fazy pucharowej Mid-Season Invitational 2016, zdobędą dla swoich regionów jedno z czterech najwyższych rozstawień przed mistrzostwami świata 2016.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych zmian, zajrzyjcie do artykułu o aktualizacji MSI 2016 i jej wpływu na MŚ 2016.

Format turnieju

Mid-Season Invitational 2016 składa się z dwóch etapów: po fazie grupowej nastąpi faza pucharowa.

Podczas fazy grupowej mecze rozgrywane będą w systemie każdy z każdym po dwa razy, a każdy mecz w systemie do 1 wygranej. To oznacza, że każda drużyna rozegra z pozostałymi zespołami po dwa mecze.

Faza pucharowa odbędzie się w systemie pojedynczej eliminacji. Mecze będą odbywać się do 3 zwycięstw, a to, które drużyny zmierzą się ze sobą, zostanie określone podczas fazy grupowej.

Kiedy to wszystko się odbywa? Gdzie oglądać?

MSI odbędzie się w Shanghai Oriental Sports Center w dniach 4-8 maja i 13-15 maja.

Faza grupowa odbędzie się w dniach 4-8 maja. Mecze fazy grupowej odbędą się 4-7 maja o godzinie 13:30 (lokalnego czasu Szanghaju) oraz 8 maja o 11:30. Faza pucharowa odbędzie się w dniach 13-15 maja – jedna seria do 3 zwycięstw będzie rozgrywana każdego dnia, zaczynając się o 13:30.

Wszystkie mecze będą dostępne na Lolesports. Chcecie kibicować swojemu regionowi? Spójrzcie na harmonogram fazy grupowej.

Jak mogę wspierać swój region?

Zaczynając od 28 kwietnia, gracze sześciu regionów startujących w turnieju MSI (Ameryka Północna, Europa, Korea, Chiny, LMS i regionu, który zwycięży IWCI) będą mogli kupić ikonki swojego regionu w sklepie za 1 PZ. Jeżeli chcesz, możesz nabyć ikonki innych regionów w sklepie za 250 RP, lecz w poniższej rozgrywce reprezentować możesz jedynie swój region.

Ustawiając ikonkę swojego regionu, połączysz siły z innymi przywoływaczami w rozgrywce o to, „Kto zapanuje nad Rift?”. Gry rozegrane z ustawioną ikonką będą się liczyły do sumy punktów twojego regionu w rozgrywce o popularność, która rozstrzygnie się 15 maja.

Osiągnięcia drużyn podczas MSI także będą miały wpływ na końcową sumę punktów, a najbardziej popularny region otrzyma dostęp do weekendu z drużynowymi PZ. Regiony, które nie zakwalifikują się do MSI, będą mogły kupić ikonki MSI w sklepie za 1 PZ. Aby wyrównać szanse, punkty będą liczone w stosunku procentowym do wielkości każdego z regionów. Drużyny biorące udział w MSI będą mogły zdobyć następujące ilości punktów dla swoich regionów:

  • Pierwsze miejsce: 2000
  • Drugie miejsce: 1800
  • Trzecie i czwarte miejsce: 1600
  • Piąte miejsce: 1200
  • Szóste miejsce: 1000

Postęp każdego z regionów w rozgrywce ikonkowej będzie można śledzić od 27 kwietnia na Lolesports.com oraz w centrum MSI w kliencie gry podczas całego wydarzenia. Punkty uaktualniane będą w następujące dni:

  • Przed fazą grupową: 3 maja
  • Po fazie grupowej: 9 maja
  • Faza pucharowa: 12 maja
  • Początek finału: 15 maja

Poza nagrodą punktową wliczaną do rozgrywki na ikonki, region, którego drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w Mid-Season Invitational 2016, otrzyma ekskluzywną, złotą ikonkę. Będzie ona dostępna globalnie od 16 do 30 maja za 1 PZ dla zwycięskiego regionu i za 250 RP dla innych regionów.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.