Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Przełamanie złej passy, Roccat pokonuje SK

Kolejne starcie z SK Gaming nie zapowiadało się najlepiej. Jakby nie było, Roccat w ogóle nie radzi sobie z tą drużyną. Przyznam szczerze, że sam nie pokładałem zbytnich nadziei w naszych rodakach i spodziewałem się kolejnego gładkiego zwycięstwa SK. Tym razem jednak nie tylko ja się zdziwiłem . Roccat stawił zaciekły opór i wygrał po bardzo dobrze rozegranym meczu. 

Drużyna  Bany  Picki
rocc  ROCCATaatroxoriannaevelynnleesinluciangragasfizznami
slk  SK Gamingtwistedfatekassadinxerathsyndramorganaelisekogmawyorick

 

 

Bany

Jesiz i spółka skupili się na zabraniu picków dla Overpowa. Nieco zaskoczył pośród nich ban Xeratha, jednak jak widać midlaner Roccatu narobił w meczu z CW dość by wzbudzić w swych przeciwnikach respekt.

Polacy postanowili wyeliminować komfortowe picki dla mida, jungli i topa. Wiadomo było, że Freddy bardzo lubi i umie grać Aatroxem, więc eliminacja tego picku była zrozumiana. Podobnie sprawa się miała w przypadku Orianny i Evelynn, którymi Jesiz i Svenskeren potrafią namieszać. Dziwił nieco brak eliminacji Morgany, na którą nasi nie lubią grać.

 

Picki

Gracze Roccat zaskoczyli pickami Gragasa i Fizza. Nie widzieliśmy tego jeszcze w ich wykonaniu. Z jednej strony można było liczyć na element zaskoczenia, z drugiej pojawiała się obawa czy oby na pewno opanowali te postacie w zadowalającym stopniu. Patrząc na ogólną kompozycję można było zauważyć umiejętności, które nadadzą się zarówno do inicjacji jak i przerywania walki. Warto było też rzucić okiem na kompozycję z 2 teleportami, która zapewniała naszym rodakom znaczną przewagę jeśli chodzi o globalną mobilność.

SK zaskoczyło nas z kolei pickiem Yoricka, który był co prawda już wybierany, jednak wciąż jest czymś raczej niecodziennym. Z drugiej strony jego umiejętności pozwalają na nieustanny harrass i mają potencjał do dominacji linii, a jest to właśnie to, co Freddy lubi najbardziej.

 

Early

Gra rozpoczęła się raczej leniwie. Pomimo paru wcześniejszych okazji, first blood padł dopiero w 10 minucie, a zdobył go Overpow. Sytuacja była nad wyraz pozytywna, dawno nie byłem w stanie zobaczyć bota wygrywanego przez Celavera i Vandera. Udało im się zepchnąć przeciwny duet do defensywy i zapewnić sobie przewagę w farmie. Niestety, wręcz na odwrót wyglądała sytuacja na środkowej i górnej linii, to zawodnicy SK tam przeważali jeśli chodzi o CS.

Trzeba jednak przyznać, że to nasi mieli lepsze rotacje. Gdy w 15 minucie Overpow z Jankosem zaczęli przegrywać wymianę na środku, znikąd na tyłach wroga pojawili się Celaver i Vander odwracając tym samym losy starcia, a następnie zdobywając turret na midzie i zabierając smoka za co zapłacili jedynie 1 wieżą na bocie. Szkoda tylko, że to bardzo pozytywne wrażenie zostało nieco zatarte chwilą gdy Celaver nierozważnie pozwolił wrogu się złapać i zabić, co poskutkowało stratą drugiej wieży na środku. Mimo to Roccat szybko się odgryzł. Obie drużyny szły łeb w łeb.

 

Mid

Starcie przeniosło się na topa, gdzie nasi po raz kolejny się wykazali i zmusili wroga do odwrotu zabijając przy tym po raz trzeci już tego wieczora Svenskerena. Trzeba przyznać, że jungler SK miał tego wieczora nieco utrudnione życie.

Po pewnym przestoju, w oczekiwaniu na smoka, to SK udało się zabezpieczyć porcję globalnego złota zmuszając ledwo żywego Jankosa z resztą drużyny do odwrotu. Sytuacja w złocie była bardzo wyrównana, w 25 minucie różnica wynosiła 500 sztuk złota.

Niestety parę minut później Roccat musiał oddać kolejnego smoka po przegranej przez Overpowa walce 1 v 1 z Freddym.  Wyciągnięto jednak z tego pojedynku nauczkę i przy następnej okazji Overpowa podczas walki z wrogim toplanerem wspierał Jankos. Tym razem obyło się już bez problemów z wyzerowaniem paska życia grabarza.

Kolejny okres przerwy został w końcu przerwany walką drużynową w 35 minucie. Zawodnicy Roccatu sprawnie okrążyli wroga, a następnie zabili aż 3 przeciwników. Zdobycie przewagi 5 na 2 mógł zwiastować tylko 2 rzeczy: push albo próbę barona. Stanęło na opcji nr 2. Co prawda podejście do Nashora się nie udało, jednak zabicie 2 pozostałych przeciwników było wystarczającym pocieszeniem. Tym bardziej, że zabezpieczenie tej bestii zostało opóźnione tylko o chwilę, bo po przegrupowaniu się buff i globalne złoto w błyskawicznym tempie poleciały do Polaków.

 

Late

Sytuacja zaczęła wyglądać dobrze. Overpow rozpoczął push na dolnej linii, podczas gdy reszta drużyna zaczęła oblężenie na górze. Nasz midlaner jakby nie pamiętał o walce, przez którą stracili smoka i rzucił się na Freddiego, jednak gdy tylko ten zużył większość many i ulti, Overpow się wycofał. Zrobił to tylko po to by poczekać na odnowienie cooldownu na DFG i ulti, i przy drugim podejściu już szybko zabił przeciwnika. Te wydarzenia pozwoliły na push zarówno dołu jak i góry, a następnie – po wykorzystaniu złej pozycji wrogiego junglera (ten to miał tego wieczora pecha) – środka razem z inhibitorem. Przewaga Roccatu powiększyła się do ok. 5 tysięcy sztuk złota, jednak to wciąż nie było dość by zapewnić sobie spokojny push i zwycięstwo.

W okolicy barona zapachniało desperacją. SK Gaming postawiło wszystko na jedna kartę i zdecydowało się na próbę zdobycia Nashora z nadzieją, że buff i złoto, które da po zabiciu wystarczą by wrócić do gry. Nic takiego jednak się nie stało.

Zawodnicy Roccatu otoczyli rywali, odizolowali Jesiza, którego spokojnie dobił Jankos, a reszta drużyny wyrżnęła pozostałych, którzy stłoczyli się w miejscu zaznaczonym zielonym okręgiem.  Z masakry cały uszedł jedynie Svenskeren, który nie miał jednak szans samotnie obronić Nexusa przed 5 przeciwnikami.

 

Podsumowanie

Roccat zagrał niezwykle mądrze i nikt spośród chłopaków nie zawiódł. Bardzo pozytywnie pokazał się duet z dolnej linii, dawno tak dobrze nie zagrali podczas laningu.  Co prawda wciąż kuleje nieco kontrola nad smokiem, jednak i w tej kwestii widać pewną poprawę. Czekam na więcej takich meczy, o wiele przyjemniej opisywać tak ładne zwycięstwa.


Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.