Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Problemy z klientem po patchu

Przywoływacze!

Po aktualizacji 3.11 zauważyliśmy większą niż zwykle liczbę rozłączeń z grą oraz Bugsplatów. Wiemy o tym problemie i sprawdzamy co mogło do tego doprowadzić i jak go rozwiązać. W między czasie istnieje kilka czynności, które powinny pomóc w pozbyciu się tych problemów:

 • Pełny restart klienta League of Legends (zamknięcie i ponowne otwarcie launchera).
 • Jeżeli to nie pomoże, spróbuj dokonać naprawy klienta.

Aby skorzystać z funkcji naprawy:

 • Uruchom League of Legends.
 • Kliknij w ikonę koła zębatego w prawym, górnym rogu launchera.
 • Kliknij „Napraw/Repair”.
 • Czekaj. Proces ten może zająć od 5 do 30 minut w zależności od tego ile plików musi zostać naprawionych.
 • Jeżeli i to nie pomoże, załączcie proszę poniższe logi do swoich odpowiedzi – pomoże nam to w wykombinowaniu co się dzieje:

  Launcher/Patcher – Logi Launchera oraz Kernela:
  Te logi przydają się w przypadku błędów związanych z zacinającą się aktualizacją, niedostępnymi serwerami oraz nieznanych błędów launchera.

  Patcher odpowiada za utrzymywanie twojego klienta League of Legends w pełni zaktualizowanym. Problemy wymagające logów patchera pojawiają się po pierwszym uruchomieniu gry ale zanim naciśniesz „Graj”. Istnieją dwa osobne logi, które będą zawierać wszelkie wiadomości z błędami, które mogą pojawić się w patcherze: rads_lol_launcher.log oraz rads_user_kernel.log

  Logi RADS

  Lokalizacja:
  rads_user_kernel.log w C:\Riot Games\League of Legends\RADS (lub na Mac’u: /Applications/League of Legends.app/Contents/RADS)

  Logi z Patchera

  Lokalizacja:
  [Data, jak np.: 2013-08-27T15-40-03]_launcher.log w C:\Riot Games\League of Legends\Logs\Patcher Logs (w przypadku Maca: /Applications/League of Legends.app/Contents/LoL/Logs/Patcher Logs)

  Logi r3d z gry
  Te logi przydają się w przypadku błędów w trakcie gry, problemów z grafiką oraz wydajnością.

  Log z gry tworzony jest w przypadku każdej gry, którą rozegrasz. Zawiera on cenne informacje na temat procesu ładowania gry oraz zapisze wszelkie błędy, które pojawią się w trakcie rozgrywki. Logi te są nieocenione w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie grania.

  Każdy z tych plików wygląda w ten sposób: 2011-05-24_21-11-32_r3dlog.txt

  Lokalizacja:

  C:\Riot Games\League of Legends\Logs\Game – R3d Logs (w przypadku Maca: /Applications/League of Legends.app/Contents/LoL/Logs/ Game – R3d Logs)

  UWAGA

  Dla osób, które widzą tylko logo League of Legends lub ich aktualizacja zatrzymuje się na 99/33%. W trakcie aktualizowania klienta: nie przejmujcie się tym i po prostu zostawcie aktualizacje samej sobie. W obydwu przypadkach gra dalej się aktualizuje w tle – ostatecznie w końcu aktualizacja dobiegnie końca i będzie można normalnie grać. Dzięki za cierpliwość. Przepraszamy za problemy i będziemy wdzięczni jeżeli dacie nam znać w tym temacie czy powyższe kroki pomogły.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.