Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Problemy w Fnatic – xPeke, Cyanide i sOAZ rozważają odejście

Wszystko wskazuje na to, że wczorajsze doniesienia mówiące, o tym że część graczy Fnatic nosi się z zamiarem odejścia z organizacji mogą mięć podłoże w rzeczywistości. Samo Fnatic nie zamierza jednak poddawać się bez walki i będzie chciało zrobić wszystko by zachować w składzie hiszpańskiego mid lanera Enrique “xPeke” Cedeño Martíneza.

Według najnowszych informacji związanych z tą sprawą głównym powodem, dla którego niektórzy zawodnicy mieliby chcieć opuścić Fnatic jest fakt, że w ich opinii sprawa Rekklesa (najprawdopodobniej chodzi o odejście tego zawodnika, o którym spekuluje się od dłuższego czasu) nie została umiejętnie załatwiona przez organizację, co miało znacznie pogorszyć atmosferę panującą w teamie przez właśnie xPeke miał zadecydować, że czas już pożegnać się z Fnatic. Dodatkowo cała sprawa wydaje się mieć związek także z tym iż Fnatic miałoby prowadzić rozmowy z junglerem Samsung Blue, którym jest  Lee “Spirit” Da-yoon, przez co obecny jungler drugiej drużyny ostatniego splitu LCS.EU Lauri “Cyanide” Happonen ma nie czuć się w teamie zbyt komfortowo.

Warto jednak pamiętać, że kontrakty wszystkich graczy związanych obecnie z Fnatic kończą się dopiero za rok, jednak wiele wskazuje że wszyscy zawodnicy mają w swoich umowach podobnie jak Rekkles klauzulę pozwalającą na wykup tejże umowy (nie wiadomo jednak jakich kwot wymagałby wykup tychże kontraktów). Nie do końca wiadomo także, czy Xpeke po odejściu z Fnatic zdecydowałby się na założenie drużyny z obecnymi kolegami z teamu, gdyż podobno obecnie jest on otwarty na różne oferty i nie wyklucza nawet przeniesienia się do Ameryki. Obecnie podobno toczą się jeszcze rozmowy pomiędzy organizacją a xPekiem i ciężko stwierdzić jak się one zakończą.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.