Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Późniejsze Blue sposobem na wygraną

Czasami zastosowanie drobnej sztuczki taktycznej, drobnego niuansu może wpłynąć na krajobraz całej gry. Mecz pomiędzy Team Impulse i Cloud 9 to doskonały przykład na to jak taktyka może zmienić krajobraz gry. Niewielką modyfikację standardowej strategii zauważył jeden z użytkowników reddita, a opis zagrania znajdziecie poniżej:

Około 2:30 Phreak wspomina, że Rush nie zrobił jeszcze swojego Blue pomimo startu na Grompie. Jatt nazywa to nietypowym, ale snuje przypuszczenia, że chce zwyczajnie oddać wczesne Blue dla XiaoWeiXiao. Jednakże Rush cofa do bazy po swoim redzie, wraca na zakupy i robi Blue w okolicach 4:10. W międzyczasie Meteos i Balls używają buddy-system i wspólnie junglują robiąc blue->wilki->reda->golemy.

Przenieśmy się teraz do szóstej minuty meczu. Adrian warduje bardzo daleko junglę Cloud9. Rush próbuje wrócić do bazy, ale ostatecznie wycofuje się z tego i próbuje zbaitować Meteosa po tym jak widzi, że ten oczyścił warda. Meteos nie nabiera się na bait, a Rush idzie zabrać przeciwnego Grompa, odczekuje kilka sekund i bierze też wilki. W tym czasie respi się Blue drużyny C9 (dokładnie w 7:14), Apollo i Adrian wypchnęli Lulu Ballsa z Bota, a cała drużyna TIP wie, że Meteos jest na ich blue.

Szybkie spojrzenie na mapę – Impulse kontroluje prawą stronę, C9 kontroluje lewą. Oba zespoły kontrolują obszar Blue przeciwników. Rush zabiera blue przeciwników, jednakże zawodnicy drużyny Haia nie mogą odpowiedzieć tym samym, ponieważ niebieski buff drużyny TIP nie zrespi się jeszcze przez dwie minuty. W momencie w którym blue się respi (9:09) Cloud9 nie ma w pobliżu – Hai oddał już pierwszą krew, a Sneaky poszedł na bota i wkrótce zostanie zabity. Nic więc nie powstrzyma XiaoWeiXiao od wzięcia cennego buffa niedługo później.

O ile jedna akcja na pewno nie przesądziła o wygranej TIP-u, o tyle z pewnością pomogła Karthusowi zdobyć cenną przewagę nad swoim przeciwnikiem. Jak myślicie – jak często nie zauważamy takich drobnych niuansów, które pozwalają jednej z drużyn zdobyć przewagę?

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/2yirgc/blue_timers_in_tip_vs_c9

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.