Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe S3WC

Wczoraj skończyła się faza grupowa World Championship, ale większość emocji tak naprawdę jeszcze przed nami. Po zakończonych meczach odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych.  Wszystko odbywało się przed publicznością – na oczach widzów kapitanowie rozstawionych ekip (Tabe z RoyalClub, Hai z Cloud9, SwordArt z GamaBears oraz SSONG z Najin Sword) wybierali koperty, które zadecydowały o ich rywalach oraz rozstawieniach w drabince. Poniżej rezultat tej loterii.


Najmniej szczęśliwi są w tym momencie Chińczycy. OMG oraz RoyalClub uważani są za potencjalnych faworytów i któraś z tych ekip będzie zmuszona pożegnać się z turniejem już w ćwierćfinale. Te dwa zespoły spotkały się w regionalnych finałach i wtedy lepsi okazali się RoyalClub pomimo, że to OMG było faworytem.

Niezwykle emocjonujące będzie też starcie 1. miejsc z Europy oraz Ameryki Północnej czyli Fnatic oraz Cloud9. Ten mecz jeszcze bardziej napędzi rywalizację pomiędzy tymi dwoma regionami, które cały czas uważają się za lepsze. Przed turniejem faworytem byłoby Cloud9, ale Fnatic pokazało się w fazie grupowej z bardzo dobrej strony, kończąc ją z bilansem 7-1, ironicznie, przegrywając tylko z ekipą ze Stanów – Vulcun.

Inny europejski gigant, Gambit, trafił na Najin Black Sword. Bardzo ciężko cokolwiek powiedzieć o tej koreańskiej ekipie oprócz tego, że mają skład wypełniony gwiazdami, którzy polegli i nie wyszli w grupy w OGN Summer. Jako ciekawostka – przed startem turnieju Alex Ich wypowiedział się, że nie chciałby na nich grać podczas S3WC.

W czwartym meczu teoretycznym faworytem będzie SKT T1. Gamania może być co najwyżej czarnym koniem i zaprezentować nam takie samo zaskoczenie jak Taipei Assassins przed rokiem. Mimo wszystko, nikt nie traktuje ich do końca na poważnie i wątpliwe jest, aby mogli stawić czoła Fakerowi i spółce.

Spotkania rozpoczną się jutro o 21:00. Riot był dla nas tym razem łaskawy i rozpocznie transmisje ćwierćfinałów w bardzo ludzkich dla Europy godzinach. Pojedynek pomiędzy C9 a Fnatic rozpoczne się o 21:00 CEST. Poniżej terminarz reszty spotkań.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.