Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Powrót eventu czy zwykła ciekawostka?

Wraz z nadejściem teaser’a nowego championa mogliśmy nacieszyć oko Rozpruwaczem z krwawego portu, są jednak osoby, które nie skupiły swojej całej uwagi na bohaterze tego filmiku.

Wraz z nadejściem reworku Gangplanka w sezonie 5, Riot games uraczył nas rozbudowanym eventem zwanym “Bilgewater: Morze w ogniu”. Rozbudowana historia, nowe tryby gry, ciekawe misje i co najważniejsze w tym tekście – nowy wygląd mapy Howling Abyss, czyli Butcher’s Bridge . Świat Ligi Legend przyjął klimat pirackiego portu. Pośród szumowin cumujących na Summoner’s Rift, znaleźli się ludzie słuchający karczemnych opowieści. I teraz do tych drugich należy ta chwila. Jakiś czas temu na naszą stronę trafił artykuł z trailerem nowej postaci jaką jest Pyke. Oglądając film przygotowany przez pracowników Riot Games, rzuca nam się w oczy sceneria.

Zacznijmy od analizy pierwszej sceny. Rozpruwacz porusza się po pokładzie z ciekawą stylistyką łuków oraz oknami z kratami. Brzmi znajomo.

Dokładnie tak samo wyglądała prawa strona mostu na mapie “Butcher’s bridge”. Okna, łuki – wszystko się zgadza.

Następna scena teaser’a przedstawia Rozpruwacza na tle lekko zakrzywionej ścieżki, flagi oraz domu z czerwonym dachem.

Dokładnie taka sama sceneria pojawia się w tym miejscu eventowej mapy:

Na miniaturce filmiku z Pykiem, rzucają się w oczy wielkie drzwi o dziwnym kształcie.

Tak, dokładnie. Takie same drzwi jakie znajdują się po prawej stronie mapy

Jest wiele myśli kłębiących się wokół tej teorii. Pyke jest bohaterem pochodzącym z Bilgewater więc to może być naturalna kolej rzeczy aby umieścić go na takim tle, lecz z drugiej strony Bilgewater nie jest małym portem. Zapewne społeczność Ligi podzieli się na zwolenników tej teorii i na takich, którzy nie chcą robić sobie fałszywych nadziei biorąc to jako “puszczone oczko” w kierunku tych spostrzegawczych a niekoniecznie jako powrót pirackiego eventu. Twórcy gry często raczą nas takimi ciekawostkami powodując, że oprócz samej rozgrywki znajduje się tutaj głęboka fabuła, która ma w sobie wiele easter eggów.  Na ten czas musimy trwać w niepewności. A jaka jest wasza opinia na ten temat?

źródło:https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/8jjtp4/the_pyke_reveal_trailer_shows_parts_of_the_old/
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.