Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Potencjalne zmiany Irelii i Camille – Riot zdradza plany na najbliższa przyszłość

Na oficjalnym forum League of Legends ponownie poruszono temat planowanych zmian w gameplayu, a tym razem skupiono się na dwóch nadchodzących patchach.

Na samym początku pracownik Riotu wyjaśnił jakie zmiany pierwotnie rozważane pod kątem aktualizacji 9.2 ostatecznie zostały przełożone. Lista tych zmian prezentuje się następująco:

  • Akali – prace nad tym projektem wymagają większej ilości prac
  • Camille – nadal rozważamy czy powinniśmy wprowadzić zmianę sprawiającą, że E tej postaci będzie nakładało efekty CC tylko na wrogich championów (a nie na potwory). Z jednej strony osłabi to Camille na jungli co jest wskazane, z drugiej strony jest to jednak zmiana o ogromnej skali, która może całkowicie wypchnąć ją z tej roli i dlatego właśnie wymaga ona większej ilości testów
  • Irelia – pewne zmiany zostaną wprowadzone w patchu 9.2, a następnie w aktualizacji 9.3 lub 9.4 wprowadzone są dalsze zmiany ułatwiające jej engage’owanie w dłuższych walkach (obecnie jej moc raczej objawia się w krótszych, bardziej nastawionych na burst walkach)
  • Mundo i Shen – obaj zyskają trochę mocy z buffu Sunfire Cape’a z patcha 9,2. Jest to raczej mały buff ale chcemy upewnić się, że nie przesadzimy ze wzmacnianiem tej postaci.
  • Relic Shield –  wycofujemy się z usunięcia interakcji Relic Shield + Dematerializera. Głównym powodem takiego zachowania jest to, że chcemy zobaczyć jak będą się one zachowywać po zmianach w przedmiotach krytycznych (które jeśli dobrze pójdzie zostaną wprowadzone w patchu 9.3).  Po drugie mamy wrażenie, że zmiana ta nie będzie zbyt jasna, a przy tym jej wpływ nie będzie specjalnie duży.
  • Viktor – wstrzymujemy się z wszelkimi nerfami, jako że nie jesteśmy przekonani czy są one potrzebne
  • Zoe – podobnie jak w przypadku Mundo i Shena czekamy by zobaczyć jak inne zmiany wpłyną na tą postać (nerfy Ignite’a i Oblivion Orba/Morellonicoma) by upewnić się, że nerfy są na pewno potrzebne

Dodatkowo zgodnie z zapowiedziami pracownika Riotu w patchu 9.2 doczekamy się drobnych poprawek w loading screenu takie jak nowy layout, wsparcie dla nowego sezonu rankingowego, czy optymalizacja. Takie zmiany jak chat tekstowy czy chat głosowy z graczami, z którymi jesteśmy w grupie nadal są planowane ale ich premiera nie jest planowana na patch 9.2.

źródło: =https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/JeoGRXbm-quick-gameplay-thoughts-january-16

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.